Drone n‘Base je vzrušujúca hra, ktorá vám umožní bojovať a závodiť s dronmi bezpečne priamo u vás doma použitím vášho smartfónu ako ovládača. A viete čo je na tom najfascinujúcejšie? Že prvý herný dron na svete pochádza práve zo Slovenska! :)Slovenský startup vyvinul prvú bojovú a závodnú hru s dronmi na svete Drone ́n ́Base. Začiatkom tohto roka sa v tíme spoločnosti Anima Technika zrodila myšlienka spojiť doposiaľ nepredstaviteľné – spojiť v súčasnosti populárne lietanie mini dronov s interaktívnymi checkpointami, zahodiť do koša joystick a nahradiť ho smartphonom!

Po siedmich rokoch bohatých skúseností v oblasti aviatiky a robotiky Anima začala náročný vývoj a výrobu prototypov na vlastnej 3D tlačiarni. Tvorcovia nie sú na scéne aviatiky a robotiky nijakí nováčikovia. Napriek mladému veku v odbore pôsobia už viac ako osem rokov. Podľa CEO Anima Technika, Róberta Schochmanna, tentoraz nechceli prísť len s novým modelom minidronu. „Naším cieľom je priniesť úplne nový spôsob, ako sa ľudia s dronmi bavia,“ dopĺňa Schochmann. Drony doteraz herným priemyslom využívané neboli, takže aj vďaka tomu má slovenský projekt veľkú šancu preraziť.

drons

Ide o hrací balíček, ktorý obsahuje samotný lietajúci dron, základňu, ktorá sníma pohyby a cez bluetooth posiela informácie do aplikácie na vašom smartfóne.

Drone n’Base má 3 módy

Závodný (race)- Môžete si spraviť vlastnú dráhu, kde len chcete. Postavíte si základňu ako checkpoint, zmeriate čas vášho kola cez aplikáciu a môžete si časy porovnávať s protivníkmi online.

Bojový (battle) – mód, v ktorom priamo medzi sebou bojujete. Má vstavané infračervené lúče, ktorými strieľate. Hráčov život môže byť regenerovaný nad základňou, ktorá bude slúžiť ako zdravotné centrum.

Cvičebný (practice) – môžete precvičovať svoje slabosti a pripravovať sa na protivníkov streľbou do terča hladkým letom alebo trénovať manévrovanie.

how_it_works