Boxerský svet sa opäť otriasa vo svojich základoch. Minulý rok sme boli svedkami neuveriteľného víťazstva dovtedy málo známeho borca Tysona Furyho nad boxerskou legendou, Vladimírom Klitschkom. Odvety sa však z najvyššej boxerskej súťaže stala nekonečná telenovela. Dnes reálne hrozí, že Fury o titul príde, a to aj bez boja!

Skôr ako vám prezradíme prečo, dovoľte nám krátku rekapituláciu. Od neuveriteľného zápasu v Düsseldorfe uplynulo už dlhých osem mesiacov a od tých čias sme svedkami jednej obrovskej telenovely. Bezprostredne po zápase sa obaja boxeri dušovali, že čoskoro príde odveta, tá je však do dnešného dňa v nedohľadne. Pôvodne bol termín odvetného zápasu vytýčený na 16. január. Ten sa však kvôli nezhodám oboch borcov preložil na máj. Chvíľu na to Fury šokoval svet vyhlásením, že na odvetný zápas kašle a vo svojej kariére už dosiahol všetko, čo chcel. Neskôr si to Fury rozmyslel, ohlásil, že boxovať predsa len bude a na Klitschkovu adresu sa vyjadril takto: “Je to proste troska, ktorá sa posrala do treniek už pred zápasom. Za 12 kôl si mal 4 zásahy, a to si ako hovoríš šampión? Si kus hovna a dostaneš KO!”

Schránka 02

Zápas bol teda opäť vytýčený a uskutočniť sa mal 9. júla. Samozrejme, ani tento termín sa nakoniec neuskutoční, nakoľko Fury vyhlásil, že si pri tréningu poranil členok, čím sa zápas opäť odkladá na neurčito. Dnes však reálne hrozí, že Tyson Fury príde o všetky svoje opasky ešte skôr, ako vstúpi do ringu. Fury je totiž najnovšie podozrivý z užívania dopingu, a tak má Klitschko reálnu šancu, že svoje opasky získa naspäť aj bez boja. Vo vzorkách, ktoré boli odobraté ešte medzi februárom a marcom minulého roka, Furymu našli v krvi abnormálne množstvá nandrolonu, čo je zakázaná dopingová látka. Najväčší dopingový škandál profesionálneho boxu je tak na spadnutie a celú situáciu riešia britské úrady.

Schránka 01

Furyho vzorky spred zápasu s Klitschkom budú opäť podrobené prísnemu rozboru a my sa tak možno odvetného zápasu nikdy nedočkáme. Fury pritom odjakživa vyhlasoval, že s drogami a podpornými látkami žiaden problém nemá a navyše, podľa jeho skromného názoru by mali každému povoliť užívať látky, aké len chce. Vo svojich predošlých vyhláseniach dokonca z dopovania nepriamo obvinil aj v súčasnosti už ex-šampióna Vladimíra Klitschka.

Zdroj/Foto: skysports.com klitschkovsfurylivestream.com, YouTube