Občania USA si zvolili svojho nového prezidenta. Lepšie povedané prezidentku. Najviac hlasov získala vo voľbách Hillary Clinton. Volebný systém Spojených štátov je však iný ako náš a na počte hlasov úplne nezáleží. Aj vďaka tomu oficiálne zvíťazil boháč Donald Trump. Prezident má k dispozícií snáď najznámejšie lietadlo sveta, Boeing s označením Air Force One. Pre iných nevídaný luxus, pre Donalda výrazné pohoršenie, doteraz totiž lietal oficiálne najluxusnejším lietadlom sveta!

S majetkom v hodnote viac ako 5 miliárd amerických dolárov si môže Trump dovoliť prakticky čokoľvek. V roku 2011 si doprial Boeing, ktorý kúpil od spoluzakladateľa Microsoftu Paula Allena. Túto „jazdenku“ dal kompletne inovovať a doslova prepchať luxusom. Exkluzívne drevo, zlato všade, kam sa pozriete. Samozrejme, meno Trump na každom možnom mieste.

trump-1 trump-2 trump-3 trump-4 trump-5 trump-6 trump-7

Air Force One

Alebo aj takzvaný Biely dom na oblohe. Dôvod, pre ktorý musí Trump používať štátny Boeing, je bezpečnosť. Lietadlo je vybavené najmodernejšími bezpečnostnými zariadeniami, dokáže sa vyhnúť raketám zem – vzduch, tankovať počas letu, jeho elektronika je odolná voči elektromagnetickému žiareniu, poskytuje hlave štátu tú najvyššiu bezpečnosť, aby mohla riadiť krajinu aj počas kritickej situácie.

Zdroj: mirror.co.uk, Wikipedia