Minuloročná finalistka dvojhry žien na Australian Open Dominika Cibulková je opäť na víťaznej vlne. V pondelkovom 4. kole (osemfinále) porazila dvojnásobnú víťazku Bielorusku Viktoriu Azarenkovú za 129 minút 6:2, 3:6 a 6:3.

Už zo začiatku mala Bieloruska Azarenková prevahu, kedy hneď v prvom sete viedla 2:0, ale Cibulkovej sa podarilo vďaka presnejšej a tvrdšej hre od toho momentu už len vyhrávať hry a otočila celý set na 6:2 vo svoj prospech. Druhý set mal takmer rovnaký začiatok, ale tentokrát sa už Azarenkovej podaril udržať náskok a vyhrala ho v pomere 6:3. Aj v treťom sete viedla Bieloruska 2:0. Cibulkovej sa však darilo set otočiť a zvíťaziť v ňom 6:3 a postúpiť do vytúženého štvťfinále.

Momentálne Dominika figuruje ako jedenásta nasadená hráčka  a vo štvrťfinále ju čaká prvá nasadená Američanka Serena Williamsová s ktorou si zmeria sili už v stredu v noci (zápas je na programe presne o polnoci nášho času).

Pozrite si zostrih toho najlepšieho z osemfinále Viktoria Azarenková vs. Dominika Cibulková: