Unikátny stavebný lego systém, vďaka ktorému je možné postaviť jednoduchý dom bez lepidla, stavebného náradia či stavebnej techniky? Áno, v Amerike nič prekvapivé.

Stavebný materiál, z ktorého je možné vytvoriť si rôzne bytové doplnky, ale aj celý dom je naozaj Lego. Nie sú to však také tie malé klasické dieliky, lebo z takých by sme dom stavali asi veľmi dlho, ale lego bloky, ktoré sú, povedzme, v životnej veľkosti. Everblock, ako sa tento stavebný materiál volá, je systém blokov, z ktorých by sa podľa informácii od výrobcu dalo vytvoriť takmer čokoľvek. Ale, držme sa radšej pri zemi.

doplnky v domácnosti z lega

Z nadrozmerných plastových dielov možno postaviť napríklad deliacu stenu v byte, podstavec pod stôl a mnoho iných jednoduchých doplnkov do domácnosti. Okrem toho je možné z tejto “stavebnice” postaviť aj komplikovanejšie veci, ktoré však vyžadujú použitie podporných materiálov a projekčnú činnosť. S tou pomôže samotná firma.

domy z lega na humanitárne a vojenské účely

Veľkou výhodou stavania zo systému Everblock je tiež jeho rýchla a nenáročná demontáž a prípadné ďalšie použitie na stavbu niečoho iného. A táto výhoda by mohla byť naplno využitá napríklad pri katastrofických udalostiach, kedy je potrebné v krátkom čase vystavať množstvo humanitárnych a vojenských objektov. V súčasnosti sú na takéto účely využívané najmä stany. S týmto systémom by sa však dali rýchlo, nevedno či aj lacno, vytvoriť objekty, ktoré by boli odolnejšie voči nepriaznivému počasiu, napríklad dážď alebo slabší vietor a poskytovali by väčší komfort napríklad aj pri poskytovaní lekárskej starostlivosti. Materiál, z ktorého sa bloky vyrábajú je vraj odolný, antibakteriálny a ľahko čistiteľný štandardnými prostriedkami.

Nový obrázek

Na záver treba vyzdvihnúť, že polypropylén v blokoch je plne recyklovateľný, čo sa týka výroby samotných kociek, zatiaľ sa z recyklovaného materiálu vyrábajú len tie čierne.

Či sa však stane z Everblocku plne využiteľný stavebný materiál je zatiaľ vo hviezdách. Domčeky, ktoré boli z blokov postavené doteraz sú zatiaľ len v praxi príliš neotestované prototypy, ktoré vyzerajú trošku smiešne.

Zdroj: Everblock

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Petra
Obyčajný človek neustále posúvajúci hranice svojich možností. Má však určitý strop, ktorý vraj neprekročí. Ale, ako hovorí: Nič nie je isté a preto, nikdy nehovorím nikdy, radšej volím slovíčko možno.