Už dlhé roky počúvame o bájnej snežnej bytosti, ktorá by sa mala nachádzať kdekoľvek v horách. Podľa slov odborníkov by tam mala mať ideálne podmienky na život. Takzvaný snežný muž sa mal po najnovšom objaviť aj v Španielsku, kde medzi lyžiarmi vzbudzoval veľký rešpekt. Yeti, respektíve snežný muž, je mýtickou postavou. Dodnes sa nikomu nepodarilo jednoznačne potvrdiť alebo vyvrátiť jeho existenciu. V nedávnej minulosti sa ale objavili prinajmenšom čudné zábery, ktoré by mali dokázať prítomnosť humenoidného tvora v Španielsku.

V lyžiarskom stredisku Formigal sa čudný tvor zjavil počas plnej prevádzky jedného zo svahov. Plne pritom zodpovedal popisu vedcov, ktorí o Yetim doteraz hovorili. Biela chlpatá postava neandrtálskeho vzhľadu sa nemotorne pohybovala pri neďalekom lesíku. Podľa slov lyžiarov pritom po krátkej dobe zmizla medzi stromami.

Majitelia strediska sa k celému prípadu odmietli vyjadrovať. Jeden z turistov ale dokázal čudesnú postavu v lese nahrať na svoj mobil a video nahrať na internet. Hoci nemôžeme vravieť o úplne dokonalých záberoch, jasne na nich môžeme vidieť bielu postavu, ktorá by mohla predstavovať práve snežného muža.

To, či ide o skutočného yetiho alebo len šikovne zahrané divadielko, nevedno. Aký názor máte na tieto zábery vy?

Zdroj: Youtube.com | Foto: Giantbomb.com