Viedenský Schwechat sa stane 41. letiskom, na ktoré bude lietať spoločnosť Emirates z Dubaja so svojím najväčším strojom – Airbusom A380. Celkovo 80. takéto lietadlo prebrala spoločnosť z výrobnej haly v Hamburgu, odkiaľ okamžite priletelo do Viedne a ukázalo sa tak verejnosti v celej kráse. Najväčšie dvojpodlažné lietadlo na svete momentálne ponúka svoje dva typy: zatiaľ čo prvý z nich disponuje dvomi triedami a 615 miestami pre cestujúcich, v lietadle s tromi triedami nájdeme 515 miest na cestovanie. Práve druhý typ pritom bude lietať aj do Viedne, pričom najlacnejšia (ekonomická) trieda disponuje celkovo 429 sedačkami, biznis trieda (možnosť sklopiť lôžko do vodorovnej polohy) 76 miestami a najluxusnejšia 1. trieda štrnástimi oddelenými spacími a obytnými kójami. Chýbať tu nebude osobitný servis, pracovný pult ani exkluzívny jedálničiek zahŕňajúci tie najkvalitnejšie svetové vína.

Zaujímavosťou je, že prvá trieda disponuje aj dvomi osobitnými priestrannými kúpeľňami so sprchovacím kútom, umývadlom a toaletou. O cestujúcich sa bude starať dokopy 24 letušiek a stewardov a dvaja asistenti. Na palube budú prítomní aj dvaja plnohodnotní piloti. V lietadle nájdete aj časť slovenskej posádky, ktorú bude Emirates do Viedne pravidelne vysielať.

Cena lietadla? Momentálne sa pohybuje okolo úrovne 432,6 milióna amerických dolárov. Mimochodom, ak chce Viedeň nával cestujúcich zvládnuť, do úpravy nástupných mostov a terminálov na letisku musí investovať niekoľko miliónov eur. Zdá sa ale, že za tú investíciu to skutočne stojí.

Foto: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.