Presne o dva týždne vypukne 31. ročník áčkového Medzinárodného filmového festivalu Varšava, v rámci ktorého sa v hlavnej súťažnej sekcii objaví aj slovenský film Čistič režiséra Petra Bebjaka.S hrdosťou vám oznamujeme, že filmová novinka Čistič, ktorá do našich kín zavíta 15. októbra, sa objaví aj na prestížnom Medzinárodnom filmovom festivale Varšava. Ten  Medzinárodná federácia asociácií filmových producentov (FIAFP) zaradila k áčkovým festivalom patriacim k najlepším filmovým podujatiam.

Mestská dráma Čistič režiséra Petra Bebjaka bude s ďalšími 15 titulmi z celého sveta bojovať o hlavnú cenu festivalu – Warsaw Grand Prix, Cenu pre najlepšieho režiséra a Špeciálnu cenu poroty.

Čistič je po snímkach Marhuľový ostrov (2011) a Zlo (2012 tretím celovečerným filmom z dielne Bebjaka. A ako hodnotí jeho úspech samotný režisér? „Pre každého filmára je určite vecou prestíže mať svetovú premiéru filmu v súťaži áčkového festivalu, v našich kruhoch má také čosi svoju váhu a ja mám nesmiernu radosť. Za dôležitú ale považujem aj úlohu dostať film do povedomia slovenských divákov. Ak uvedenie vo Varšave pritiahne k Čističovi pozornosť a diváci si ho prídu pozrieť do kina, budem mať radosť ešte väčšiu.“

Cistic_plagat_web

Film Čistič prináša príbeh Tomáša pracujúceho v pohrebnej službe. Aby sme boli konkrétnejší, venuje sa čisteniu miest, na ktorých umreli ľudia či zvieratá. Počas svojej práce však v sebe objaví bizarnú záľubu a začína tajne sledovať životy pozostalých priamo z ich domácností. Stane sa mu ale niečo, čo nečaká. Zamiluje sa.

Ako sa bude Tomášov osud vyvíjať ďalej, uvidíte, ak si prídete pozrieť film Čistič aj do kina. Zatiaľ vám ponúkame jeho trailer, ktorý napovedá, že sa je naozaj na čo tešiť a že miesto na varšavskom festivale mu patrí oprávnene. Držíme palce, aby cena putovala práve na Slovensko!