Patríte k chlapom, ktorí sú hrdí na svoj dlhý porast na brade a pyšne ho vystavujú svetu na obdiv? Nečudo, brada bola dlhú dobu symbolom mužnosti a zároveň aj zárukou toho, že s ňou budete vyzerať trendy, aj keby ste sa obliekli  do teplákov. Situácia sa teraz ale zmenila a dlhým bradám, zdá sa, zvoní umieračik.Na začiatku sa nimi hrdili len hipsteri, neskôr sa ale brada začala objavovať všade. Herci, hudobníci, úspešní športovci – všetci si zrazu nechávali narásť poriadne strnisko. V určitej chvíli ju nosila snáď polovica celebrít a stále sa objavovali ďalší muži, ktorí podľahli tomuto trendu.

Exkluzivitu nahradila všednosť

Prestížny denník Journal of  Wall Street však nedávno prišiel s nemilosrdným záverom – brada je už doslova všade a jednoducho sa „obnosila“.  To, čo bolo predtým jedinečné, má dnes každý druhý chlap, takže to stratilo svoju exkluzivitu a zostalo len jedno slovo – nuda. Noviny svoje tvrdenie dokladajú aj názormi holičov v New Yorku. Podľa nich sa brada na mužskej tvári ešte pred pár rokmi vyskytovala len zriedka, vyjadrovala individualitu jej nositeľa a na mnohých pôsobila zvláštne. Potom však rapídne začalo pribúdať zákazníkov, ktorí zatúžili pripojiť sa k bradáčom a aj vďaka zarasteným celebritám, ku ktorým patrili napríklad Leonardo di Caprio, Brad Pitt, Justin Timberlake, James Harden či Seth Rogen, vypuklo doslova „bradaté“ šialenstvo.

Oholiť? Hlavne buďte sám sebou…

V súčasnosti až 67 % mladých mužov v USA má na svojej tvári porast, ktorý by sa dal označil ako dlhšia brada. No aj napriek tomu, že brada ako niekdajší symbol rebélie sa dnes stala úplne všednou a v podstate nudnou záležitosťou, nemusíte sa jej zriekať. Skalným fanúšikom dlhého strniska totiž nejde o to byť trendy, ale byť predovšetkým sám sebou. Hudobný promotér Chuck Sammons to vyjadril slovami: „Moja brada je súčasťou toho, kto som. Jednoducho si neviem samého seba predstaviť bez nej.“

Pozrite si vo fotogalérii celebrity, ktoré podľahli “bradatému” šialenstvu a udávali trend aj pre ostatných mužov.

Leonardo di Caprio

caprioBrad Pitt

PittJustin Timberlake

timberlake

James Harden

hardenSeth Rogen

rogenDavid Beckham

beckhamFoto: beardstyle.net, Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mia
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.