Zuzka Bojková alias Laydee Sue  je mladá slovenská DJ-ka, ktorá svojím vzhľadom láka nejedného chlapa. Nie je však len pekná, ale i ohromne talentovaná a víkend za víkendom baví ľudí v kluboch po celom Slovensku. My sme sa rozhodli položiť jej zopár otázok, na ktoré nám veľmi rada odpovedala.Kde sa dajú hľadať tvoje začiatky a ako dlho už vlastne hrávaš? 

DJ-ingu sa venujem od roku 2011, čiže 5 rokov. Začala som vďaka môjmu bratovi, ktorý aktívne hrával už niekoľko rokov. Jedného dňa mi v izbe na stole zapojil prehrávače, dal mi rýchlu inštruktáž a potom som sa v podstate učila sama. Asi mesiac mi trvalo, kým som si osvojila všetky funkcie a vedela zladiť dve pesničky dokopy. Potom prišla moja prvá akcia, na ktorej som hrala pred vypredaným kultúrnym domom, a to pred 700 ľuďmi. Absolútne bez stresu som si svoje prvé hranie užívala a tešila sa, ako mi to super ide, a asi po roku som sa dozvedela, že brat stál celý set skrčený za mnou a dorovnával mi prechody. :D

Čo je pri hraní najťažšie?
Niekedy je ťažké odhadnúť ľudí, pretože ako sa hovorí 100 ľudí 100 chutí a nie každému sa dá výberom hudby vyhovieť. Boli aj akcie, kde som skúsila zahrať naozaj všetko a ľudia si proste “nešli”.

Akú hudbu počúvaš v súkromí?
V súkromí počúvam čokoľvek, čo mi príde pod ruku. Najčastejšie však rap a chill house. Chill je hudba, ktorá ma pri práci alebo pri učení vôbec neruší a ideálne dopĺňa priestor v miestnosti. :) Samozrejme, niekoľko hodín do týždňa venujem aj počúvaniu noviniek zo žánru, ktorý hrávam. Je to taká choroba z povolania, že dokonca vypínam aktuálnu hudbu, ktorá mi hrá, len aby som si mohla vypočuť 15 sekúnd z nejakého nového tracku.

Hrávaš z vinylov alebo na počítači?
V podstate nehrám ani z vinylov, ani z počítača, ale priamo z prehrávačov, z USB-čiek.

Určite sleduješ aj svoju konkurenciu/kolegov. Koho považuješ za najväčší talent na Slovensku?
Talentov je na Slovensku, samozrejme, viac, ale pre mňa je to DJ EKG svojim vystupovaním a energiou, ktorá ide z jeho setov. S tým budú so mnou určite všetci súhlasiť. Darmo, veď vyhral aj ocenenie najlepší DJ na Slovensku za rok 2015.

Kto je tvoj najväčší DJ-ský vzor (celkovo)?
Jednoznačne Laidback Luke tým, aký je človek, a tým ako mixuje. :)

nifr6Prečítajte si tiež:
Rozhovor s najsexy slovenskou DJ-kou NIFROU: Z detskej izby do vydavateľstva Armina van Buurena

Skús si zaspomínať na nejakú zverejniteľnú historku, udiala sa niečo vtipné, na čo rada spomínaš?
Každá akcia je niečím jedinečná a za tých 5 rokov sa, veruže, stalo už všeličo. Historiek by sa dalo napísať viac, hlavne sa vždy pobavím, keď si v nedeľu rekapitulujem víkend. Na čo však stále najradšej spomínam je, keď v Šali ľudia tancovali s radiátormi nad hlavami. Neviem už presne, ako sa to celé zomlelo, ale tuším bola nejaká súťaž a ľudia do priestorov podniku naozaj doniesli radiátory. Tento moment sa ešte tromfnúť nikomu nepodarilo.

Stalo sa ti už niekedy, že sa ťa niekto z fanúšikov pokúšal zbaliť?
Dokonca sa ma fanúšik už pokúšal aj požiadať o ruku.

LayDee Sue @ Ministry of Fun

FOTOGALÉRIA

Foto: Instagram, Facebook