Obyvatelia Plaveckého Štvrtku si robia, čo chcú, a miestne úrady sú v koncoch. Dôvodom je to, že Rómovia si v ochrannom pásme plynovodu vytvorili osadu s mnohými nelegálnymi príbytkami.Na mieste, kde je prísny zákaz čokoľvek stavať, stojí momentálne zhruba 130 nelegálnych stavieb. Čo je najhoršie, vyzerá to tak, že úrady si s nimi nevedia dať rady. Štáb televízie JOJ sa bol na celú vec pozrieť. “Ja mám všetko vybavené!” ziapala do kamery pani Biháriová. “Chceme tam ihrisko, pódium a tade peknú trávičku,” kričala ďalšia pani z rodu Biháriových.

Keď sa redaktorka jednej pani spýtala, prečo na tomto mieste stavajú “domy”, odpoveď bola: “Pretože nemáme kde bývať. Mám muža psychicky nemocného, 4 deti mám.” Ďalšia prítomná dodala: “Chceme mať pozemky aj na papieri, aby to mali naše deti!”

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Osadu navštívili dokonca až 4 policajné hliadky, pretože domáci vlastnými telami zabraňovali pokladaniu panelov. Policajti zisťovali, či má obec súhlas na umiestnenie panelov na pozemok, ktorého vlastníkom je Slovenský pozemkový fond. “Máme v pláne určité stavby, na ktoré budú tieto panely použité,” povedal jasne starosta obce Ivan Slezák.

Zdroj|Foto: TV JOJ

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.