Nevysvetliteľné úkazy a paranormálne javy sprevádzajú životy ľudí už od počiatku. Niektorí si tieto desivé záhady vysvetľujú vedecky a snažia sa všetko nemožné zmeniť na možné, no je pár strašidelných prípadov, ku ktorých vyriešeniu jednoducho zdravé zmýšľanie nepomáha.

Kvôli stopercentnému zážitku z čítania si do pozadia zapnite buď vlastnú hororovú hudbu, alebo sa nechajte inšpirovať nami. Potom, samozrejme, pokračujte v čítaní tohto creepy príbehu. :P

V duchu nevysvetliteľnej a desivej záhady sa niesol aj skutočný príbeh Donalda Deckera z Pensylvánie. Paranormálne javy ho začali ovplyvňovať od roku 1983, dovtedy nebol jeho život ničím výnimočný, až na jeden závažný fakt, ktorý v príbehu o posadnutí pravdepodobne zohral významnú úlohu: Donald Decker bol v mladosti násilne týraný svojím starým otcom, čo prinútilo Donalda desivý dom s brutálnou beštiou v ňom opustiť!

Doald Decker, posadnutý muž, posadnutý Donald Decker, daždivý muž, rainy man
Donald Decker

Pri nasledujúcom opise behá ľuďom mráz po chrbte. Do februára 1983 totižto Donald hrôzu a strach nepociťoval od doby, kedy sa odsťahoval od svojho deda. Jeho život síce kvôli lúpeži poznačilo zadržanie a následne odsúdenie do väznice so strednou ostrahou, no nikdy už neprežíval muky, ktorým musel čeliť v detstve. Zmena prišla po spomínanej jari 1983, kedy mu priamo do rúk prišiel oznam, že je na pár dní prepustený na slobodu z dôvodu úmrtia starého otca, ktorý má v nasledujúcich dňoch pohreb.

Rodinu si treba ctiť, i keď nie je vždy ideálna, a aj preto kroky Donalda Deckera mierili na pohreb tvorcu jeho nočných môr. Pohreb prebehol v poriadku a blízki priatelia navrhli Donaldovi, že môže u nich prespať do doby, kým si ho opäť neodvedie polícia. V deň pohrebu sa v nočných hodinách chystala večera, zatiaľ čo sa Donald umýval v kúpeľni. V tomto momente sa veci dali do pohybu a v dome jeho priateľov sa usídlilo samotné peklo. Keď sa Donald pozrel do zrkadla, náhle sa v jeho odraze objavila tá najškaredšia tvár, akú kedy vo svojom živote videl (tvár tak ohyzdná, že Donald nedokázal rozlíšiť komu patrila, no vnútri pocítil strach, ktorý ho postihoval každú chvíľu počas prítomnosti starého otca) a pozerala sa priamo naňho! Po pár sekundách celé zrkadlo samovoľne prasklo, tvár zmizla, no Donald schytal reznú ranu na ľavej ruke, ktorú si rozhodne nespôsobil sám.

Nastal čas spoločnej večeri, avšak Donald svojim blízkym nespomenul nič z toho, čo sa stalo… vlastne ani nemusel. Desivé situácie totižto začali výrazným tempom gradovať. Krátko po usadení za stôl sa Donald začal správať podivne. Na jeho tvári sa naskytol neprítomný pohľad a na otázky odpovedal veľmi krátkymi frázami. Šla z neho hrôza, akoby jeho telo opustila duša. V izbe začala klesať teplota o viac ako desiatky stupňov, čo už bolo vážne nezvyčajné. No nie tak podivné a desivé ako to, čo sa následne začalo odohrávať v obývacej izbe!

desivý dom, démonický dom, posadnutý démonom foto, najstrašidelnejší príbeh

Keď Donald rodine prezradil, čo sa v kúpeľni pred zrkadlom stalo, zo stropu začala kvapkať voda. Prítomní ale na dotyk cítili, že o vodu, ako ju poznáme, nejde, pretože bola lepkavá. Lepkavá ako lepidlo, no stále riedka. Množstvo vody, ktoré stekalo zo stropu a po stenách, sa zvyšovalo, aj keď vonku nepršalo! Najstarší z rodiny sa rozhodli vybehnúť na poschodie a preskúmať, odkiaľ sa tajomná voda berie, no bez výsledku. Táto voda totižto nemala pozemský pôvod!

Keď sa vrátili do obývačky, Donald sedel na gauči a v izbe doslova pršalo! Nikto netušil, čo je príčinou tohto desivého úkazu, no každý bol presvedčený o tom, že zlo buď obklopovalo Donalda, alebo sa dokonca nachádzalo priamo v ňom. Strach sa začal umocňovať v každom, kto sa v izbe nachádzal, a strach z neznáma vystriedal strach o život. Jediný, kto ale o život prichádzal, bol Donald, ktorý vstal z pohovky. S diabolským pohľadom sa poobzeral po izbe, neľudským spôsobom otočil hlavou zo strany na stranu a napokon sa mu začali podivne krútiť aj ruky, akoby v ňom sídlilo niečo démonické. Bol to nechutný a pre všetkých veľmi nepríjemný pohľad, ktorý vyvrcholil tým, že Donalda niečo veľmi silné, no zároveň neviditeľné vynieslo pár centimetrov do vzduchu, a to tak, že sa Donald vôbec nedotýkal zeme – vymrštilo ho to oproti stene. Celej rodine, ktorá bola svedkom tejto odpornej udalosti, stačilo pár hodín strávených s Donaldom natoľko, aby zavolali políciu. Muži zákona napokon chudáka chlapca odviedli čo najrýchlejšie späť za mreže.

Zatiaľ čo bol Donald preč, vo väznici sa už rozchýrili reči o tom, čo je zač a čo sa u jeho priateľov odohrávalo. To viedlo k tomu, že s ním nikto nechcel zdielať spoločnú celu. A bodaj by nie, moc ktorú mal Donald, neutíchala. Pobyt Donalda v cele sprevádzali situácie podobné tým z osudovej noci. Dážď padajúci zo stropu meniaci smer. Ba dokonca niektoré kvapky sa pohybovali vertikálne, čo úplne popieralo zákony fyziky. Nebolo pochýb o tom, že Donalda posadlo niečo, čo bolo nad jeho sily, aby pôsobenie toho zla ovládol. Niečo alebo niekto si vzal jeho dušu, preto neostávala iná možnosť ako proces exorcizmu!

Vo väznici pôsobil kňaz, ktorý mal vykonať proces vymietania, lenže ten sa nikdy s ničím tak démonickým nestretol, takže sa veľmi bál. Dvere, za ktorými bol zahájený proces vymietania, boli zatvorené, no od hliadkujúcich dozorcov z daného sektore je známe, že sa z cely ozývali podivné zvuky a po celej chodbe sa niesol neznesiteľný zápach. Počas citovania z Biblie vraj v cele padal dážď, ktorý svojou silou pripomínal prietrž mračien. Kňaz tak zbavil Donalda Deckera posadnutia a ten opäť mohol žiť normálny život. Zatiaľ!

Zdroj: unsolvedmysteries.wikia.com,historicmysteries.com | Obrázky: flickr.com, youtube