Niektorí hovoria, že smrť nie je koniec. Toto tvrdenie perfektne vystihuje prípady niektorých celebrít, ktoré aj po smrti pokračujú v zarábaní miliónov. Niektoré slávne osobnosti sú týmto spôsobom doslova nesmrteľné.Herci, speváci, spisovatelia, vedci, títo všetci počas svojho života vytvorili hodnoty, ktoré zarábajú ich dedičom nemalé peniaze.

1. Michael Jackson

Rebríček najlepšie zarábajúcich zosnulých celebrít vedie Michael Jackson, ktorý v roku 2015 zarobil 115 miliónov dolárov, čím porazil kráľa Rock’n’Rollu, Elvisa Presleyho. Príjmy po jeho smrti pochádzajú napríklad zo stálych vystúpení Vegas Cirque du Soleil so svojou show Michael Jackson ONE, z predaja hudby, z 50 % podielu v najväčšej vydavateľskej spoločnosti na svete Sony/ATV publishing a tiež z vlastníctva Mijac music katalógu.

 

2. Elvis Presley

Elvis opustil hudobnú scénu a tento svet v roku 1977 vo veku 42 rokov. Aj 39 rokov po svojej smrti je tento kráľ  Rock’n’Rollu stále jedným z najlepšie zarábajúcich celebrít. Každý rok sa do Gracelandu, teda na miesto kde žil a kde je pochovaný, hrnú tisíce fanúšikov. V roku 2015 zarobila táto hudobná legenda 55 miliónov dolárov, k čomu prispelo aj vydanie albumu Elvis Forever.

 

3. Charles Schulz

Charles Monroe Schulz, prezývaný Sparky, je známy najmä svojou tvorbou komiksu Peanuts. Jeho meno zarobilo v minulom roku 40 miliónov dolárov a táto čiastka je najmä z licenčných podielov populárneho komiksu.

In honor of Charles M. Schulz, 11/26/1922-2/12/2000.

A post shared by Charles M. Schulz Museum (@schulzmuseum) on

 

4. Bob Marley

Bob Marley je známa reggae legenda, ktorá sa stala celkom dobrým posmrtným podnikateľom. V minulom roku sa mu podarilo zarobiť 21 miliónov dolárov. Tieto príjmy pochádzajú z predaja hudby, z predaja nápojov a ekologických výrobkov.

5. Elizabeth Taylor

Legendárna herečka zostáva kráľovnou vo svete podnikania celebrít s vôňami. Jej vôňa White Diamonds, ktorá sa začala predávať pred 24 rokmi, zostáva stále najpredávanejšou, čo má výrazny podiel na minuloročnom zárobku v hodnote 20 miliónov dolárov.

"I think I've proven that anyone can change her life around and make it work. You only have to try." #elizabethtaylor

A post shared by Elizabeth Taylor (@elizabethtaylor) on

 

6. Marilyn Monroe

Herečka, ktorá zomrela na predávkovanie vo veku 36 rokov, zostáva jednou z najznámejších žien 20. storočia. Minuloročný príjem 17 milónov dolárov je z predaja jej mena na oblečení a plavkách amerického obchodného domu Macy’s.

#MarilynMonroe from the "Red Dress Sitting" in 1957. #MiltonHGreene

A post shared by Marilyn Monroe (@marilynmonroe) on

 

7. John Lennon

Príjem zosnulého hudobníka známeho zo skupiny Beatles, bol v minulom roku 12 miliónov dolárov a pochádza najmä z predaja jeho hudby.

 

8. Albert Einstein

Fyzik, ktorého pozná celý svet, žil v rokoch 1879 až 1955. V roku 2015 jeho majetok (najmä jeho meno a podobizeň), na ktorý má vlastnícke právo Hebrejská (Židovská) Univerzita v Jeruzaleme, zarobil 11 miliónov dolárov.

Books on books on books on books on books. #ThrowbackThursday

A post shared by Albert Einstein (@alberteinstein) on

 

9. Paul Walker

Herec známy z filmov Rýchlo a zbesilo zomrel pred dvoma rokmi, no v minulom roku bol jeho príjem 10, 5 milóna dolárov. K tejto sume určite prispel aj siedmy film zo série Rýchlo a zbesilo, ktorý zarobil 1,5 miliardy dolárov po celom svete.

 

10. Bettie Page

Americká modelka známa odhalenými fotkami zarába pekné peniaze aj po smrti. Príjem 10 miliónov dolárov je z predaja oblečenia Bettie Page, ktoré zahŕňa 50 druhov šiat, spodného prádla a plaviek.

 

11. Theodor Geisel

Americký spisovateľ a ilustrátor sa preslávil písaním kníh pre deti pod menom Dr. Seuss. Minuloročný príjem 9,5 milióna dolárov pochádza z predaja jeho kníh a z poplatkov za filmové adaptácie jeho príbehov.

On this day in 1904, Theodor Geisel, better known to the world as #DrSeuss, the author and illustrator of such beloved children's books as "The Cat in the Hat" and "Green Eggs and Ham," is born in Springfield, Massachusetts. Geisel, who used his middle name (which was also his mother's maiden name) as his pen name, wrote 48 books–including some for adults–that have sold well over 200 million copies and been translated into multiple languages. Dr. Seuss books are known for their whimsical rhymes and quirky characters, which have names like the #Lorax and the #Sneetches and live in places like #Whoville. #todayinhistory #history #archives #author #illustrator #CatintheHat #GreenEggsandHam #TheodorGeisel (AP Photo/Lenny Ignelzi)

A post shared by Retro Baltimore (@retrobaltimore) on

 

12. Steve McQueen

Aj 35 rokov po smrti dokáže meno tohto herca zarábať 9 miliónov ročne. Príjmy sú prevažne z reklám na  Barbour a Tag Heuer.

#style #stevemcqueen #classichollywood #icon #legend #hollywood #kingofcool #legend

A post shared by The Official Steve McQueen (@theofficialstevemcqueen) on

 

13. James Dean

James Dean zomrel pri autonehode vo veku 24 rokov. Príjmy po jeho smrti pochádzajú najmä z predaja jeho kultového obrazu na tričkách Dolce & Gabbana. Za minulý rok zarobilo jeho meno 8,5 milióna dolárov.

Say cheese!

A post shared by James Dean (@jamesdean) on

 

Zdroj: Forbes.com | Foto: Instagram.com