Kapela Depeche Mode včera na Facebooku streamovala tlačovú konferenciu, na ktorej sa jej členovia zmienili aj o pripravovanom svetovom turné. Čuduj sa svete, Depešáci opäť zavítajú do Bratislavy!

Všetci fanúšikovia anglickej skupiny Depeche Mode si už isto brúsia zúbky na nový album Spirit, ktorý by mal vyjsť na jar budúceho roku. Na tlačovke v Miláne z neho včera chlapci predstavili aj niekoľko skladieb. Avšak termín vydania 14. štúdiovky je doposiaľ ešte neznámy. Čo je ale nad slnko jasné, je fakt, že po uvedení novinky na trh Depeche Mode vyrazia na svetové turné Global Spirit Tour, ktoré odštartujú 5. mája v 2017 v Štokholme, a krátko nato vystúpi partia okolo Davida Gahana aj v našom hlavnom meste. Už teraz si teda zapíšte do kalendára dátum 20. máj 2017, miesto diania futbalový štadión Pasienky, kde, mimochodom, kapela vystúpi už po štvrtýkrát. Vstupenky zatiaľ dostupné nie sú, ich predaj sa spustí až 21. októbra.

V rámci svetového turné Global Spirit Tour sa skupina Depeche Mode predstaví v 21 európskych krajinách, v ktorých odohrá 32 koncertov, následne sa presunie do Ameriky. Výťažok z predaja vstupeniek bude odovzdaný organizácii Charity: Water, ktorá sa zaoberá zabezpečovaním pitnej vody v lokalitách, kde je jej nedostatok.

Depeche Mode – Enjoy The Silence

Foto: Wallpaper Abyss