Všetci vieme, že zlý rap sa dá použiť ako zbraň hromadného ničenia. Hlavne, keď hrá stále dookola v rádiu a zasekne sa vám v hlave. Asi z týchto dôvodov sa Islamský štát rozhodol prijať medzi seba nemeckého rapera Denisa Cusperta ej kej ej Deso Dogga.Aby sme boli úplne korektní, Deso Dogg, afro-nemecký Berlínčan, sa vzdal svojej raperskej kariéry v momente, keď konvertoval na islam a prijal meno Abou Malee. Ako si môžete všimnúť, pod týmto menom by sa rapovalo naozaj ťažko, napriek tomu, že arabský hip-hop je súčasťou našej čudnej pozemskej reality.

22007899524_3e234735e0_oDenis, Deso, Abou sa ale rozhodol, že mu tri mená nestačia. Opustil rodné Nemecko, odišiel do Egypta a odtiaľ do Sýrie (lebo v tomto čase je to vraj úplne najlepšia dovolenková destinácie, ak ste náboženský fanatik, ktorý si potrpí na riadne stínanie hláv za urážky voči bohom). Tu prijal štvrté cool meno, Abu Talha al-Almani (posledná časť znamená v preklade “Nemec”, tamojší národovci sa určite tešia, že spomína na rodnú hrudu).

Deso Dogg chvíľu bojoval na strane protivládnych sýrskych rebelov, ale očividne boli pre neho príliš civilizovaní. Sem-tam popravia nejaké decko a si myslia, že sú frajeri? No jasné. Deso teda neváhal a sľúbil vernosť Islamskému štátu. Éterom chvíľu cirkulovali zvesti, že tento nemecký národný klenot zomrel pri americkom bombardovaní, ale najnovšie správy to vyvracajú. Dokonca mal svoj hlas prepožičať islamistickým propagačným videám.

A aby ste pochopili, prečo má Deso do budúcnosti lepšiu perspektívu ako terorista než raper, tu je niekoľko diel z jeho tvorby.

Foto: Youtube.com, Flickr.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Benedikt
Optimistický existencialista, ktorý, predtým než ráno vstane z postele, musí dennodenne riešiť otázku, či má jeho život zmysel. Väčšinou to vyrieši ranná káva.