86-ročný dedko si to celých 26 rokov štrádoval po cestách bez vodičského preukazu. A neboli by mu na to prišli možno nikdy, nebyť jednej náhody.86-ročný dôchodca z Nemecka behal po cestách bez platného vodičského preukazu celých 26 rokov. Naposledy sedel legálne za volantom v roku 1990, odvtedy mu platnosť vypršala. Nikdy ho nikto nezastavil, a tak sa dedko veselo promenádoval po ceste celé roky až do osudného dňa.

Vtedy pri parkovacom manévri dvakrát nabúral do pouličnej lampy, čím vzbudil záujem policajtov. Pri kontrole prišli na jeho podvod, na čo sa dôchodca bránil slovami, že autom chodí len raz za 14 dní. Nemecký denník neuvádza, aký postih mu teraz hrozí za to, že sa celé štvrťstoročie premával po ceste bez platného preukazu. Keď si predstavíte, ako často u nás v priemere policajti podrobia kontrole jedného vodiča, možno takúto náhodičku považovať za poriadne šťastie.

Zdroj: stern.de

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Zuzu
Najradšej má bláznov, taliansku kuchyňu a smiech. Servítku si dáva pred ústa len keď si potrebuje odtlačiť rúž. Píše pre vás o všetkom, čo je zaujímavé, inšpiratívne a provokujúce.