Do práce nastúpil nový kolega. Vysmiaty, od ucha k uchu, stále a každý deň. Ak aj pri debate na obede prišlo na vážne témy, ale stále ten úsmev, čo končil až tam kdesi pri ušnom lalôčiku, a hovorím si, že tu nie je niečo úplne okej. Ale parťák to bol skvelý, chcel evidentne zapadnúť do spoločnosti. Rád pomohol, odviezol, poradil, aj keď jeho názory neboli vždy úplne „z veľkej knihy myšlienok“, tupec to určite nebol. Skôr líška, a to pekne mazaná, …

Jeho vtipy museli byť vždy tie najsmiešnejšie a historky najneuveriteľnejšie.

Keď sa išlo medzi poradami na cigaretku, síce nefajčil, ale vždy išiel s nami a on bol celý čas ten, ktorý rozprával samé úžasné storky. Najradšej by nikoho nepustil k slovu: jeho vtipy museli byť vždy tie najsmiešnejšie a historky najneuveriteľnejšie. Áno, každý z nás pozná minimálne jedného takéhoto, v redakcii ich pracovne voláme rozprávkari – to sú tí, čo rozprávajú, aby nemuseli veľa robiť. Ale čo mi tento raz vyviedol, veď posúďte sami.

Išli sme na školenie do Tatier, a mne sa, naozaj neviem prečo, ušla izba s týmto našim kokôtikom, volajme ho Juraj. Povedali by ste, že s babami nemá problém, pretože naozaj dobre vyzeral, bol vysoký, no jednoducho išli na neho, čo sa dá robiť. Ísť do spoločnosti s takýmto mega fešákom v partii je trošku problém, pretože dievčatá si vás v momente porovnajú a zrazu ste vy ten outsider, čo nie je vždy úplne najpríjemnejšie, že áno…

Napriek tomu so ženami problém mal, a to obrovský – nevedel ich totiž prestať baliť, šmýkať, baliť, šmýkať a stále dokola. Ideálna predstava stráveného večera pre môjho nového kolegu bolo zobrať si počítačík, sadnúť na gaučík a dokedy sa mu nepodarilo dohodnúť aspoň tri – štyri stretnutia s akýmikoľvek aspoň trochu dobre vyzerajúcimi dievčatami, vypisoval si cez všetky možné aj nemožné, dostupné aj nedostupné služby od Badoo, Pokecu cez Partner na úrovni, Viktoria Milan až po kamarátky svojich priateľov na Facebooku alebo len tak neznámym ženám, ktoré mu „tam kdesi vyskočili“.

Bol tu ešte jeden celkom slušný zádrhel – bol ženatý. Nemal síce deti, ale oženil sa pred pár rokmi, aj keď by som mu to, keby som jeho ženu nevidel na vlastné oči, nikdy neveril. Jeho žena? Kočka, veľmi sympatická, vždy dobre oblečená a upravená. Od jedna po desať, minimálne taká sedmička. A to osmičku dávam už naozaj luxusným dievkam, deviatky to sú tie, čo keď ich zbadám dostanem erekciu a desinu som ešte žiadnej neudelil. No proste krásna mladá baba.

119

Jeden večer, ako sme boli na tom školení, sme sa vybrali na diskotéku. Iba ja a on. Bolo okolo polnoci, obaja sme boli v nálade, hovorím si „Okej, poďme niečo klofnúť na miestnu diskotéku“. Keď sme dorazili do klubu, všetko tam žilo ako vo veľko meste: svetlá, dobrá hudba, pekný bar a plný parket ľudí. Vyzeralo to na dobre začatý večer a tešil som sa, čo bude. Keby som ale vedel, čo bude…

Vo svojom rodnom meste mám kamoša – suseda a keď chodíme spolu von „za dievčatami“, máme určité zásady, ktoré ale nikto nikdy nepísal a nikto nikdy nevyslovil, napriek tomu si veľmi rozumieme. Najzákladnejšia vec je, že sme vysporiadaní s tým, že sa ideme zabaviť spolu. Ja a on, pokecať a keď sa pritrafia nejaké dievčatá, je to v poriadku, samozrejme. To znamená, že jeden nenecháme druhého niekde samého alebo nebudeme baliť jednu kočku pri takom stole, kde sú všetky jej kamošky škaredé, atď. Jednoducho, hráme tímovú hru: ak jeden – tak aj druhý.

Po príchode do podniku s Jurajom sme sa rozhliadali a bavíme sa o tom, ktorá baba sa komu páči atď. Pred nami stáli dve dievčatá a zrejme už niečo popili. Vyzeralo to trošku ako na začiatku pornofilmu, keď už viete, že z tohto bude buď lezboscéna, alebo tam z poza gauču nabehne uprostred scény jeden snedý svalovec a dobre ich obe osúloží a na konci polku dávky uštredrí jednej a polku druhej – do tváre.

„Čo ti yebe brácho? Veď je to úplne najškaredšia baba v podniku!“

No jednoducho nás balili obe. Jedna z nich bola celkom dobrá, čo som okamžite oznámil Jurajovi a tú druhú si nepamätám. „Čo ti yebe brácho? Veď je to úplne najškaredšia baba v podniku!“ – odpovedal Juraj. Nebolo tam úplne dobré svetlo a mal som niečo vypité, ale mne sa tak nezdalo. Hovorím si však, okej, tak pán je tu na kráľovné, tak poďme baliť iba tie. A čakal som, čo bude.

118

O asi 5 minút Juraj zadelil niečo v tom, že niekam ide a mňa sa spýtal, že či budem „tu“. V duchu si hovorím, že kam by som išiel – vôbec som nechápal, čo sa ide diať … V priebehu nasledujúcich asi štyroch alebo piatich hodinách som ho videl útržkami tancovať, rozprávať sa, vyprevádzať, sprevádzať, pozývať a nahovárať asi s dvadsiatimi až tridsiatimi dievčatami. Nech nekecám, no menej to určite nebolo a viac ich tam nebolo v celom podniku.

Samozrejme, že som ho úplne celú dobu nepozoroval, načo aj. Aj by som išiel na hotel, ale za prvé sa mi nechcelo spať, za druhé ten DJ nehral zle, ale hlavne som si hovoril každých 5 minút, že veď už snáď príde a dovedie nejaké tie dve kráľovné… alebo kam to vlastne do pekla išiel. Zrazu sa z davu na parkete valí smerom ku mne držiac za ruku nejakú babu, ktorú ťahal za sebou. Náš, lepšie povedané MÔJ, stôl iba obišiel a mňa si ani nevšimol. Čo stále nebolo to najhoršie – viete koho si vliekol k baru…? Tú, podľa neho „úplne najškaredšiu babu v podniku“! Tak do pitchi, hovorím si… Toto čo?!?!

Skoro som okoktavel, onemel a odpadol od úžasu zároveň. Samozrejme, že bola celkom dobrá – taká sedmička s naozaj dobrou postavou a bola to čiernovláska s dlhými vlasmi – úplne môj typ. Sranda bola v tom, že som ju mal niekoľko, možno aj desiatokkrát, príležitosť ísť „pick-upnúť“ z toho parketu, pretože tancovala s jej kamoškou „pod mojím nosom“ a stále zazerali. No jediné, čo mi v tom bránilo, bola myšlienka, že Jurajovi sa nepáči ani ona, ani jej kamoška, tak ich nebudem ťahať k nášmu stolu a hlavne, čo keď sa dovalí s dvoma ďalšími babami – podľa jeho gusta (rozumej tak s deviatkami minimálne).

Tak som zostal sedieť za posledným panákom sám pri stole, asi 3 metre odo mňa Juraj s chcichutajúcou čiernovláskou. Stále som s nemým úžasom, pofajčievac iba pozeral na nich dvoch a premýšľal nad tým, či normálne nejdem za ním a na drzovku sa pred ňou nespýtam, či mu nieje ale úplne cocotno, ale hovorím si, že veď to je aj tak úplne jedno a hlavne, čo budem babenke kaziť večer. Jej je to aj tak jedno, ktorý presne ju dá dole…

Keď sme vychádzali z podniku, držal si ju za ruku a viedol ju k taxíku. Keď nastupoval, tak sa na mňa so svojim úsmevom končiacim až niekde za hlavou pýtal – „A ty čo, nič…?“. Čo by ste mu odpovedali? Nezmohol som sa na nič iné iba: „Nič brácho, uži si to. Servus.“

Tento príbeh, postavy a dej je výlučne výplodom fantázie redaktora (jedine, že by nie).