Tento rok akoby boli predpovede počasia prekliate. Od pondelka do piatku svieti slnko, vy plánujete na víkend kopec aktivít a keď už príde ten prvý vytúžený deň voľna v týždni, prinesie so sebou kopec mrakov, ochladenie a nepríjemný dážď. Vaše plány sú zrazu fuč a neviete, čo si v tomto škaredom počasí počnete. Nevešajte hlavu, nevyťahujte fľašu, nebude to až také zlé!Návrat k starým časom

Začneme tak trochu násilne. Spomínate si na vami milovaný, vašim okolím nenávidený Counter Strike? Určite sa vám teraz vynorili v hlave spomienky, premietli vizuály jednotlivých máp, znejú zvuky šróbovania tlmiča na pištoľ. Bojovaním proti botom sme strávili nekonečné hodiny, opúšťali sme rodiny na víkendy kvôli lan party, v podstate sme ani nežili, iba hrali a hrali, a hrali. Doba sa zmenila, všetko funguje online a rovnako aj legendárny Counter. V súčasnosti je veľmi populárna online verzia Global Offensive, ktorá naozaj útočí globálne a hrať môžete prakticky s kýmkoľvek na svete. Samozrejme, chlapci si z hry vytvorili skvelý biznis, takže máte možnosť zakúpiť si kopec limitovaných zbraní a iných vychytávok. Hovorí sa, že muži nikdy nedospejú, iba ich hračky sú stále drahšie a drahšie. Niečo na tom bude, nie?

Trocha kultúry

Kedy ste boli naposledy v kine či divadle? Nemáme na mysli posledné Rýchlo a zbesilo s tonou rozmlátených áut, násilia a neuveriteľne akčných scén. Myslíme film, ktorý by potešil aj vašu polovičku, životopisný, komédia či pokojne aj romantika. Skúste sa obetovať a ísť s ňou na film, o ktorom vám hovorila. Lenže vy ste práve vtedy nepočúvali, však? Stačí prelustrovať weby najväčších sietí kín na Slovensku, pozrieť si hodnotenia a určite vyberiete niečo, vďaka čomu vytiahnete seba aj ju zo sterotypu. Vyšším levelom je návšteva divadla či nebodaj opery alebo baletu. Vy sa zahráte na agenta nula nula sedem v obleku a ona sa vyparádi tiež. Nemusí to byť až také zlé, no nie?

Seriálová kultúra

Každý z nás má určite seriál, ktorého všetky časti videl tisíckrát, pozná ho naspamäť, no aj tak si ho môže pozrieť znovu a znovu. Priatelia, Dva a pol chlapa, Teória veľkého tresku či Ako som spoznal tvoju matku. Existujú ich desiatky, no stále ich nemáme dosť. Ktorý je ten váš? Našťastie je vďaka mnohým online službám, ktoré ponúkajú nekonečné hodiny zábavy za rozumné peniaze, prístup k seriálom jednoduchý. Nevýhodou je, že sa môžete zapozerať tak intenzívne, že už aj prestanete vnímať realitu a prepásnete aj počasie, ktoré sa medzičasom zlepšilo.

Kniha? Prečo nie

Existujú dva druhy ľudí. Tí, ktorí čítajú a tí, ktorí nečítajú. Ku ktorým sa zaraďujete vy? Hoci nie každý je ochotný tráviť svoj čas čítaním, je dokázané, že „hltanie písmenok“ nie je vyhodenou energiou a dáva nám naozaj veľa. Z kníh sa dozviete veľké množstvo informácií, ak teda nečítate evitovky. Siahnite po životopisoch známych ľudí, ako Steve Jobs, miliardár Warren Buffet či rozumne motivačné knihy od svetových skúsených podnikateľov. Veď sa učíme celý život… Veľkej obľube sa tešia aj kriminálne a detektívne tituly. Napríklad ako blesk z jasného neba prišiel na slovenskú literárnu scénu autor detektívok Dominik Dan a stal sa najpredávanejším nielen vo svojej kategórii, pretože každá z jeho kníh dominuje aj celkovým rebríčkom.

Adrenalín z domu

A čo tak zájsť počas škaredého víkendu do kasína? Že sa vám nechce? Ani nám by sa nechcelo. Našťastie máte v dobe, kedy je všetko online, kopec možností, kde si zahrať iba tak alebo aj o reálne peniaze. V slovenských mestách sa herne a kasína rozmohli ako huby po daždi a snáď v každej obci sa k základnej výbave krčma-kostol-potraviny pridala aj nejaká malá hernička so zopár automatmi, ktorá po období výplat a sociálnych dávok praská vo švíkoch. Medzi Slovákmi je obľúbenou značkou Kajot. Práve pre prípady, kedy by ste radi roztočíte svoju hotovosť, no nechce sa vám medzi ľudí, vzniklo kajot online, obľúbené online kasíno. Aby ste si vďaka zlému počasiu ešte nezarobili!

Veríme, že sa vám s našimi tipmi rozjasní aj ten najdaždivejší deň. Či už vďaka novým vedomostiam z kníh, akčnému deju filmu či výhre v niektorej z online hier.