Pravdepodobne ste o ňom ešte nikdy nepočuli, no po dnešku si ho určite zapamätáte. 22-ročný Ollie Jowett zo Severného Írska sa v decembri roku 2017 dozvedel hrozivú správu. Bolo mu povedané, že má nádor na mozgu a zostáva mu päť rokov života. Namiesto vyplakávania sa však tento chalan rozhodol byť inšpiráciou pre ostatných!

Ollie bol údajne na tom kedysi tak, že nedokázal ani vyjsť po schodoch. Ani strašná diagnóza a zúbožený zdravotný stav ho však nezastavili na ceste za jeho snom. Rodák z Belfastu sa rozhodol poriadne zamakať na tom, aby dosiahol svoju vysnívanú postavu. Počas troch mesiacov bol vo fitku vraj takmer každý deň a výsledky na seba nenechali dlho čakať, keďže schudol trinásť kíl a vysekal sa na poriadneho svalovca.

Ani predtým síce nebol nijaký tučko, no podľa svojich slov chcel mať vypracované telo. Teraz robí Ollie osobného trénera a organizuje aj rôzne motivačné kurzy, kde ľuďom pomáha v tom, aby sa nikdy nevzdávali. Dokázal totiž, že ani taká zákerná choroba, akou je rakovina, nemôže zastaviť človeka v tom, čo skutočne chce. Aj keď sa jeho zdravotný stav nijakým spôsobom nezmenil, Ollie svojim príbehom a motiváciou pomohol zlepšiť život mnohým iným ľuďom. A to je jednoznačne jeho najväčšou životnou výhrou.

Ollie Jowett

Zdroj: Vt.co | Foto: Instagram/OllieJowett