Svetový šampionát v hokeji v Bratislave a Košiciach sa už končí, no spomienky naň budú hriať fanúšikov pri srdci ešte veľmi dlho. Aj napriek tomu, že boli MS po organizačnej stránke veľmi vydarené, tak skoro sa ďalších MS u nás nedočkáme! 

Mesiace pred začiatkom turnaja mnohých prekvapilo to, že na rozdiel od roku 2011 hrala naša reprezentácia svoje zápasy v Košiciach a nie v Bratislave. Podľa šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja Martina Kohúta a aj podľa slov vedúceho IIHF Reného Fasela to bol však dobrý krok, pretože . kapacitu Steel Arény sa vďaka tomu podarilo využiť na 90% percent.

Ďalší svetový šampionát sa v Košiciach už pravdepodobne konať nebude, lebo tamojšia hala kvôli svojej menšej kapacite IIHF veľmi nevyhovuje. René Fasel sa na tlačovej konferencii vyjadril, že Slovensko bude potrebovať ďalší väčší štadión s kapacitou 12-14 tisíc divákov, ak by chcelo v budúcnosti organizovať toto podujatie. Výstavba takejto haly sa však v dohľadnej dobe zatiaľ neplánuje a ťažko povedať, pre ktoré slovenské mesto by s výnimkou MS v hokeji bola využiteľná.

Šéf IIHF, René Fasel.

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram, YouTube