Konšpirátorom koniec sveta 29. júla tohto roka nevyšiel, no okamžite vyrukovali s novým dátumom. Tentokrát nám dali viac času na prípravu a apokalypsu naplánovali “až” na budúci rok, za čo im srdečne ďakujeme. Posledným dňom histórie ľudstva vraj bude 21. august 2017! Ibaže by nebol…Koniec sveta prichádza takmer každý mesiac a menia sa len príčiny jeho zániku. Najbližší armagedon bude mať na svedomí zatmenie Slnka! Aspoň to nám tvrdí konšpiračný web Unsealed. A ak ste si tajne mysleli, že ide o nejakú náboženskú sektu, mali ste pravdu. Podľa nich 21. augusta 2017 nastane v Amerike úplné zatmenie Slnka a v Európe má dôjsť len k čiastočnému zatmeniu. Vidíte, Amíci, to je karma!

Aby svojej predpovedi dodali trochu hodnovernosti a pompéznosti, nemôžu chýbať citáty z Knihy zjavenia apoštola Jána, v ktorej sa spomína žena odetá slnkom a mesiacom pri nohách. Na scéne sa objaví aj ohnivý drak so siedmymi hlavami. Ešte nech pridajú nejakých pokémonov a máme to komplet.

“A v nebi sa otvoril Boží chrám a v chráme bolo vidieť archu jeho zmluvy. A nastali blesky, burácanie, zemetrasenie a veľké krupobitie. Potom sa na nebi ukázalo veľké znamenie: Žena odetá slnkom, pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd. Bola ťarchavá a kričala v bolestiach, lebo mala rodiť. A bolo vidieť aj iné znamenie na nebi: Veľký ohnivý drak; mal sedem hláv a desať rohov a na hlavách sedem diadémov; jeho chvost zmietol tretinu nebeských hviezd a vrhol ich na zem. A drak sa postavil pred ženu, ktorá mala rodiť, aby zhltol jej dieťa, len čo ho porodí.”

apokalypsa

Ďalším znakom konca sveta a potvrdením tohto dátumu je fakt, že budúci rok uplynie 70 rokov, respektíve jedna biblická generácia od založenia štátu Izrael. Títo fanatici sa určite riadili heslom “keď už niečo robím, tak poriadne”, pretože niekde vyhrabali aj svedectvo istého rabína Judaha Ben Samuela z 12. storočia, ktorý vraj zánik ľudstva v tomto roku predpovedal. Škoda, že starý rabín Judah neprezradil aj čísla športky na tento víkend…

Ktovie, koľko vymyslených armagedonov ešte prežijeme, no v prebiehajúcom roku sme už jeden koniec sveta prekonali. Stavíme sa, že prežijeme aj tento, ktorý má nastať 21. augusta 2017. A ak nie, máte u nás všetci pivo (malé, samozrejme)!

P.S.: My už len pripájame jeden tématický song, pretože počas zatmenia Slnko neuvidíme poriadne dlho…

Zdroj: Thesun.co.uk, YouTube.com | Foto: Gettyimages.com, Depositphotos.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).