Fenomenálny portugalský futbalista sa pred pár dňami postaral o prekonanie ďalšieho rekordu. 30-ročná superhviezda Realu Madrid strelila v európskych ligových súťažiach už jubilejných 350 gólov!Cristiano sa vo víkendovom ligovom zápase proti Celta Vigo zaskvel štyrmi gólmi a prispel tak k “demontáži” súpera v pomere 7:1. Na dosiahnutie 350 ligových gólov súhrnne za kluby, v ktorých hrával (Sporting, Manchester United, Real Madrid), potreboval tento futbalový klenot iba 335 zápasov. Za Real Madrid má na konte 253 presných zásahov. V španielskej lige je pred ním len Lionel Messi z FC Barcelony (305 gólov), avšak Messi pôsobí v Španielsku o niekoľko sezón dlhšie ako Cristiano.

V súčasnosti hrá Ronaldo za spomínaný Real Madrid. Do španielskeho veľkoklubu prišiel po lete 2009 a odvtedy je jeho najlepším strelcom v každej sezóne. Naposledy za Real skóroval v utorok v osemfinálovej odvete Ligy majstrov proti AS Rím, keď jedným presným zásahom prispel k výhre 2:0, a tak i k postupu Realu medzi osmičku najlepších klubov Európy. Za “biely balet” má Ronaldo v tejto sezóne na svedomí už jubilejných 40 gólov, z nich 27 zaznamenal v La Lige. Celkovo má Ronaldo priemer 1,05 gólu na zápas, čo z neho robí rekordéra!

Po spomínanom ligovom zápase proti Celte dostal Cristiano od prezidenta Realu Madrid Florentina Pereza pekný darček – pamätný dres s číslom 350, ten mu má pripomínať dosiahnutý počet gólov, ktorými tento futbalový ostrostrelec v ligách zaťažil konto súperov.

cristiano ronaldo y florentino perez

Zdroj, foto: realmadrid.com