Hviezdny 31-ročný portugalský futbalista v službách Realu Madrid, Cristiano Ronaldo, má na svojom konte viacero rekordov. Teraz má šancu sa opäť zapísať nezmazateľne do histórie. Tentokrát sa jedná o najprestížnejšiu európsku klubovú súťaž – Ligu Majstrov.Po minulotýždňovom hattricku do siete nemeckého VfL Wolfsburg nielenže jeho klub postúpil do semifinále, kde narazí na anglický Manchester City, ale jeho počet gólov v tohto sezónnej edícii tejto súťaže sa dostal na úroveň 16 gólov.

Teraz ho jediný gól delí od vyrovnania vlastného rekordu zo sezóny 2013/2014, keď strelil 17 gólov a už vtedy sa hovorilo, že toto číslo je “neprekonateľné”. Ronaldo však ani napriek tomu, že sa prehupol do “rodiny tridsiatnikov” neprestáva udivovať a strieľa góly ako na bežiacom páse.

Z toho plynie aj blížiace sa prekonanie míľniku, ktoré bolo ešte pred pár rokmi z ríše snov. Prekonanie 100-gólovej méty strelených gólov v Lige Majstrov bolo tak trochu sci-fi, veď ešte nedávno nikto nestrelil v tejto súťaži ani 50 gólov. Medzičasom sa to podarilo hviezdnym útočníkom – Thierry Henrymu, Ruud van Nistelrooyovi a španielska ikona Realu – Raúl ich dokázal streliť 71. Dnes sa doba ponusula vpred vďaka dvojici Messi – Ronaldo. Messi má na svojom konte 83 presných zásahov, Ronaldo v túto chvíľu 94!!! RonaldoTo znamená, že ak nie v tejto sezóne, čo je dosť nepravdepodobné, tak v tej ďalšej sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme aj prekročenia tejto méty. Vzniká tak otázka – na aké číslo môže Ronaldo rekord posunúť?

Zdroj|Foto: i.ytimg.com, Youtube, Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba