Existujú dva typy žien. Tie inteligentné, ktoré vcelku rozumejú mužom, ich potrebám a vedia prehltnúť aj vášeň pre Xbox. A potom tie naivné, no možno o to viac pekné, ktoré uveria aj tomu, že Fico je dobrý a se* k životu až tak nepotrebujú. Oba typy vám dajú. Len na každú musíte ísť trochu inak.Mám takú jednu kamošku, volá sa Magda. Typická predstaviteľka druhej kategórie, príliš pekná a príliš naivná. Odjakživa má problém s chlapmi. Vždy natrafí na nejakého dobre zamaskovaného sedliaka, ktorý sa tvári ako top manažér, alebo na oplzlé hovädo, ktoré by z nej najradšej vyprášilo dušu. A pritom je Magda, po vzore svojho mena, veľmi staromódna, se* jej stačí raz za mesiac, najradšej by sa usadila kdesi v milom malom rodinnom dome, porodila 14 detí a od rána do večera len varila, prala a žehlila. Pravidelne raz za mesiac sa mi ozve (väčšinou po nejakom nevydarenom rande, kde sa z adepta na Pána Dokonalého vykľul, citujem: „Ďalší prašivý zmrd, čo ma chcel len do postele.“).

Ako-zbalit-babu

Preto, keď sa mi minule ozvala, vytiahla som krízové víno a pripravila sa na najhoršie. „Našla som ho!“ vypadlo z nej, keď mi energicky vbehla do bytu. Je to doktor (zubár). Má tridsaťštyri. Nie je rozvedený ani ženatý. Nemá deti. Býva v byte, ale má chalupu na strednom Slovensku. Jazdí na veľkom čiernom SUV. Má všetky vlasy. Hrá tenis. A ako bonus, jeho matka už nežije. Ideálny chlap! Našla ho v nákupnom centre, v jednej z kaviarní, ako sám sedí a popíja kávu. Vraj to bola láska na prvý pohľad. Musela som otvoriť druhú fľašu vína, lebo by som ten nápor rozčarovania nevydržala. Keď som súhlasne odkyvkala na všetky Magdine poznámky a asi po pätnásty raz  povedala „To je úžasné!“, usúdila som, že je čas ju vyhodiť a ísť spať. Alebo si ešte pozrieť po*no, nech sa zbavím toho nechutného romantického vzduchu, čo tu Magda po sebe nechala.

http://www.dreamstime.com/stock-photo-portrait-young-happy-casual-couple-vacation-caucasian-attractive-women-handsome-man-smiling-looking-camera-outdoor-image41082130

Necelé dva týždne nato  mi Magda zazvonila pri dverách. Plánovali si výlet do Tatier. Pozval ju na bratrancovu svadbu, vraj ju chcel zoznámiť s rodinou. Povedal jej, že túži bývať na vidieku a mať aspoň štyri deti. Bola šťastná a akurátne zaľúbená. A tak mu dala. Vraj sa nezastavili celú noc. Na druhý deň sa už neozval. Ani na ten ďalší. Najskôr si myslela, že len zabudol alebo má veľa práce. Alebo stratil telefón, alebo musel ísť na služobnú cestu (WTF?! Obyčajný zubár?). Potom začala dúfať, že je to nejaká taktika. Alebo plánuje prekvapenie. Alebo išiel na chatu. Alebo… Alebo nič. Dostal, čo chcel, ďalšia ryha na posteli. Ká dvojka zdolaná, načase si zase sadnúť do nákupného centra, obzerať sexi nákupné maniačky a nakoniec si jednu vybrať a urobiť jej súkromnú prehliadku svojho veľkého čierneho SUV.

Angry-Girl

Asi nemusím vysvetľovať, čo nasledovalo. Nadávky, plač, víno (opakujúc sa v náhodnom poradí ako zaseknutý gramofón) a nakoniec moja najobľúbenejšia veta: „Všetci chlapi sú svine!“ Darmo som jej vysvetľovala, že to bolo očividné ako zajtrajšia titulka Nového Času, že sa nechala omámiť sladkými rečičkami, kamoš zubár zrejme dobre vedel, ako na to. Hold, nahnevanej žene nikdy nič nevysvetlíš. Ja som sa iba v duchu usmiala. Vytrvalec to bol. Dobre prefíkaný vytrvalec.

Takže ponaučenie? Kým existujú ženy ako Magda, veľké sľuby, milý úsmev a reči o spoločnom víkende v Tatrách pomôžu dosiahnuť aj zdanlivo nedosiahnuteľné. A stačia na to necelé dva týždne.

Vera