Electronic Entertainment Expo, veľkolepá výstava známejšia pod skratkou E3, je udalosť, na ktorej každoročne už od roku 1995 tí najlepší z najlepších v hernom priemysle predstavujú širokej verejnosti to najlepšie zo svojich dielní. Aj keď na podujatie sa môžu dostať len vydavateľstvá a „zopár“ vyvolených novinárov, naprázdno neostávajú ani ostatní fanúšikovia, nakoľko je toto podujatie vysielané naživo cez mnohé livestreamy.Aj tento rok sa E3 konalo tradične v polovici júna (14. -16. 6. 2016) a opäť tradične v meste anjelov – Los Angeles. My vám prinášame stručné informácie o tom, čo táto výstava hráčom priniesla.

Electronic Arts(EA)

Na výstave E3 mala prvú prezentáciu práve EA. Ak od tejto konferencie fanúšikovia očakávali zväčša gameplay videá, odchádzali sklamaní. Vo veľkom sa totiž gameplay zábery ukázali len v jednom prípade – znovuzrodenom Battlefield 1.

EA ponúkla „len“ trailer k novej FIFA17 na novom engine Frostbite:

Trailer z  pripravovaného Mass Effect: Andromeda:

A chýbať nemohli ani zábery zo sveta Star Wars:

Ťahákom bol však viac než hodinový live prenos už spomínaného Battlefield 1, ktorý si zahralo množstvo známych tvárí, ako napríklad Snoop Dogg, Zac Efron či Tyrese Gibson.

Bethesda

Ešte stále nováčik na tejto výstave si svoju premiéru odkrútil pred rokom. A aj keď sa po veľkom minuloročnom úspechu hovorilo o tom, že sa na tohtoročnej konferencii neobjaví, predsa len sa tak stalo a Bethesda svojich fanúšikov opäť potešila.

Na E3 predstavila Bethesda tituly ako Quake Champions:

DLC pre DOOM – Unto the Evil:

Druhé pokračovanie hry Dishonored:

 A znovuzrodenie hry PRAY:

Microsoft

Ďalším pánom na holenie bola spoločnosť Microsoft. Tá vo vyše 90-minútovej prezentácii predstavila okrem hier aj rôzne doplnkové aplikácie a herné konzoly. Poďme však po poriadku.

Z hier Microsoft predstavila tituly ako Killer Instinct:

Halo Wars 2:

Druhé pokračovanie State of Decay:

Forza Horizon 3:

Či pirátske See of Thieves:

Zo spomínaných doplnkových aplikácií stojí za zmienku Xbox Play Anywhere. Hráč si bude môcť jednu hru zahrať na viacerých systémoch.
Podľa očakávaní nechýbalo ani predstavenie herných konzol. Tá prvá, Xbox One S, sa na trh dostane už v auguste. Na tú druhú s projektovým názvom Project Scorpio, o ktorej vývojári tvrdia, že pôjde o najvýkonnejšiu konzolu a že si vďaka nej užijeme aj 4K rozlíšenie, si budeme musieť počkať do septembra 2017.

UBISOFT

Ubisoft oslavuje tento rok 30. výročie založenia spoločnosti, a tak sa celá konferencia niesla v tomto znamení. Hneď na začiatku predstavil kúsok z hry, ktorú spoločnosť ohlásila ešte minulý rok – Ghost Recon: Wildlands:

Dočkáme sa aj nového dielu z hry South Park, tentokrát s podtitulom The Fractured but Whole:

Vo virtuálnej realite si už čoskoro budeme môcť zahrať Star Trek: Bridge Crew:

No a chýbať nemohol ani Watch Dogs 2:

SONY

SONY na E3 predstavilo skvelo vyzerajúce hry na PS4.
God of War:

Days gone:

The Last Guardian:

A nezaostáva ani Horizon: Zero Dawn:

Vo virtuálnej realite PlayStation VR si budeme môcť už čoskoro zahrať Resident Evil 7:

Vidieť sme mohli aj gameplay zábery z novej epizódy Call of Duty: Infinite Warfare:

Či trailer na herné spracovanie Spidermana exkluzívne pre PS4:

Sony zároveň potešilo všetkých fanúšikov klasiky Crash Bandicoot, ktorý sa dočká troch reemasterov pre PS4. To aby ste začali uvažovať o kúpe PS4, ak ju teda ešte nemáte…

NINTENDO

Táto spoločnosť sa vybrala úplne inou cestou, nakoľko neusporiadala klasickú konferenciu, ale prostredníctvom streamov vysielala rozhovory s autormi hier.
Nintendo nám tak predstavilo hry ako The Legend of Zelda: Breath of the Wild:

  A dvojicu pokémonov –  Pokémon Sun a Pokémon Moon:

Zdroj: e3expo.com/takeover, youtube.com    Foto: e3insider.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dominik C
... neposedný malý špunt, čo chce všetko vedeť. Neni z tých čo plazia sa, on vie, že môže letieť, ... tieto slová známeho slovenského rappera ma vystihujú - až na to, že už nie som malý.