Ako každý rok, tak aj tento nám spoločnosť Apple predstaví svoje prevratné novinky. Čo to presne bude a kedy nám ich odprezentuje, zatiaľ nie je presne jasné, ale podľa doterajšieho vývoja sa môžme domnievať, že pôjde o nasledujúce vychytávky.

 

Apple Watch 2 a watchOS 3

Hneď na jar, niekedy v marci, by sme sa mali dočkať nástupcu inteligentných hodiniek. Apple vraj skvalitnil svoje senzory, ktoré mali doteraz problém s tetovaním. Vylepšenia sa dočkal aj WiFi čip a podľa dostupných informácií by sa mala na novinke objaviť aj nová FaceTime kamera. Čo sa týka dizajnu, hodinky by mali byť tenšie. S ich príchodom nesmie chýbať ani príchod nového operačného systému watchOS 3.

Nový iPhone 6C

Apple má predstaviť aj nový 4-palcový iPhone 6C. Je to vraj kvôli tomu, že verejnosť ešte stále prejavuje záujem o smartfóny, ktoré sa pohodlne ovládajú jednou rukou. Novinka by mala uzrieť svetlo sveta už v prvej polovici roka 2016.

Vlajkové lode iPhone7 a 7 Plus

Na jeseň môžeme už tradične očakávať predstavenie nových vlajkových lodí – iPhone 7 a, samozrejme, aj iPhone 7 Plus. Veľkosť by mala ostať na 4,7″ a 5,5″, no mali by sme sa dočkať nového dizajnu. Objaviť by sa mal aj nový AMOLED displej, duálny objektív a vylepšený TouchID senzor. Pošuškáva sa, že 3,5mm jack bude nahradený Lightning konektorom.

apple

iPad Air 3 a iPad Pro 2

Novinky by sa mali objaviť aj v rámci tabletov. Jedná sa skôr o iPad Air 3. Príchod iPadu Pro 2 je zatiaľ otázny. Vylepšenia by sa mali týkať hlavne výkonnejšieho procesora, RAM-ky, ale lepšia by mala byť aj kamera.

MacBooky

U MacBookov sa šepká o redizajne MacBooku Air a o ich zväčšení. Nový MacBook bude aj výkonnejší. Väčší výkon zabezpečí spoločnosť Intel so svojím Skylake CPU. Nový procesor je vraj o 10 % rýchlejší, má o 34 % rýchlejšiu integrovanú grafiku a lepšiu výdrž batérie. Zlepšiť by sa mali aj MacBook Pro a klasický retina MacBook.

Operačné systémy iOS a OS X

Dočkať by sme sa mali aj nového operačného systému iOS 10. Nový iOS by mal priniesť dizajnový update.  Podobne by to malo byť aj u nového OS X.

zdroj: itnews.sk , foto: pixabay.com