Poznáte tie scény z filmov, prípadne z obrázkov v učebnici dejepisu, keď ste si nepísali poznámky, vyrušovali, robili hocičo len, aby ste sa nedozvedeli podstatné informácie? Presne tie obrázky, kde nemilý ujo v aréne ukázal lajk alebo dislajk a na základe fundovaného názoru tohto jedinca, súdený buď prežil, alebo neprežil.Prešli stovky rokov, veľa sa toho zmenilo. Potom prišli internety, sociálne siete, kde sa jeden palec zmenil často až na tisíce palcov. Problém nastáva aj vďaka tomu, že jedno z piatich zakončení pahýľu trčiaceho z ramena používajú najmä tí, čo by sa svojim umom do pozície vedúceho ľudu nikdy nedostali. Práve preto si teraz kompenzujú všetky posmešky svojich spolužiakov, keď im vybrané slová išli podobne ako počítanie príkladu dva plus tri s výsledkom “štiry”.

Stačí máličko, jeden nevhodný komentár, jediná narážka na zelený odtieň polokošele, ktorá je už roky nemenne in, ktorá je zárukou toho, že nie ste buzerant a máte ten ideálne svetlý odtieň pokožky a dostatočný lesk bezchybne vyholenej hlavy, kde iným rastú tie zapredané proamerické účesy. Vtedy internety zasiahnu v plnej sile a skončíte odsúdený na smrť, buď vrúcnymi prianiami, prípadne detailne a špecificky popísanými vyhrážkami vášmu webovému ja.

Úplným vrcholom je prešľap zverejnený v médiách. Ak ste sa nechcene stali hviezdou spravodajstva a fotografia či video s vašou chybou sa šíri webom, odporúčame bookovať jednosmerný lístok na Sibír. Internety naberú silu ruky Božej a vy skončíte zlynčovaný slovnými údermi sily priemerného hydraulického lisu.

Príkladom môže byť známy záchranca vozidiel RZP Boris Z jazdiaci na svojom Borismobile nemeckej výroby ikonickej čiernej farby bez strechy. Boris neváha a gesto vodiča sanitky, ktorý na neho trúbi a bliká, aby uhol, lišiackym rozumom vyhodnotí ako zúfalú prosbu o pomoc s prerážaním cesty vpred. Lebo koho skôr pustí vodič obyčajný? Sanitku so zapnutou sirénou a majákmi alebo čierne štýlové kabrio? No koho, Borisko, koho…

Batman nikdy nebol odhalený, Bruce Wayne mohol v tichosti pomáhať. Borisko hneď v druhý deň vlastníctva Borismobilu riskoval svoj drahý automobil aj svoj život, aby pomohol. A kvet narcisu je modrý. Keďže Boris nie je Bruce, (obe mená začínajú na B, ale nie, nebudú v tom Ilumináti), jeho počin bol zachytený kamerou. A natočiť video bez jeho zverejnenia je ako video nenatočiť. Spolujazdec v sanitke neváhal, klikol na upload a vtedy, vtedy sa Boris musel strhnúť zo sna v prepotenom obleku s čiernou plachtou na chrbte.

Boris Z 699

Ak by video dostala polícia, zinkasoval by iba pokutu, možno v tichosti prišiel o vodičák. Takto sa vďaka online medializácii dostal niekam na úroveň Čubirkovej, tá sa aspoň nechvastala drahým autom, že?! Borisa sú plné internety, pár dní ešte budú, no potom príde určite ďalší nešťastník. Ak nepríde, stále máme kopu stálic. Narodili sa iba preto, aby šírili svoju pravdu tam, kde im pri tom nikto nevybije zuby, hoci by si to zaslúžili. A možno iba kedysi dávno uje**li bojler. Internetom stačí málo. Internety vidia. A vedia. Vedia lepšie ako ktokoľvek iný.

Ako nahnevať slovenské internety, level expert:

Foto: bazos.sk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Móric
Možno potomok dobrodruha a spisovateľa. A možno nie. Meno suchára, no nemá to rád suché. Neprofesionálne platonicky zamilovaný do kolegyne Loly. Ibaže Lolou sa môže ľahko stať každá okoloidúca s úsmevom a dlhými vlasmi.