Nedalo sa za posledné obdobie nevšimnúť, čo sa aktuálne premieľa v médiách a na sociálnych sieťach – možný odchod nášho momentálne najlepšieho, a dovolíme si tvrdiť, aj najtalentovanejšieho lyžiara Adama Žampu.

O čo všetko je to kurióznejšie, že „chce odísť“ reprezentovať krajinu, ktorú by sme za posledné obdobie nazvali minimálne ako nie najstabilnejšiu v oblasti bezpečnosti a demokracie. Nedalo sa nevšimnúť, ako v Rusku zomierajú ľudia, ktorí sa verejne vyjadrujú proti politike aktuálneho ruského prezidenta Vladimíra Putina, akou formou sa tam „riešia“ napríklad demonštrácie. Veci ako verejný prejav, sloboda tlače alebo prejavu sú stále hrubo potláčané vládou. A v neposlednom rade je viac-menej nespochybniteľné, že Rusko je hlavným aktivistom v oblasti ozbrojeného konfliktu na Ukrajine, ktorý by sa pri veľmi mierlivej charakteristike dal pomenovať ako občianska vojna.

az2

To, že na Slovensku veselo kvitnú korupčné praktiky, že sa kradnú peniaze daňových poplatníkov a pozoruhodne sa prideľujú štátne zákazky či vyhrávajú verejné tendre, to všetci vieme, ale akosi sme si na to (prečo?) za posledné roky zvykli a považujeme to za normálne. Takisto ako považujeme za normálne, že ak chceme, aby nás nejaký doktor vyliečil, „musíme“ mu dať úplatok, z čoho vznikajú na verejnosť presiaknuté paradoxné situácie ako zatýkanie špičkových lekárov, ktorí potom namiesto toho, aby liečili ľudí, budú zrejme všetci pozatváraní. Ďalšou „komediálnou“ slovenskou situáciou je, že rodina po úmrtí pacienta žiada od lekára späť svojich X tisíc Eur „všimného“.

az3

A v tomto našom prostredí alá „Vesničko má středisková“ si dovolí nejaký mladý, drzý, ambicicózny lyžiar povedať, že asiociácia lyžiarov kradne peniaze, ktoré by mali byť inak určené na vývoj a výchovu lyžiarov a ktoré by ani pri stopercetnej transparentnosti nestačili na pokrytie nákladov ich fungovania a napredovania. A my z redakcie voláme Hallelujah, konečne!

A v našom prostredí ala „Vesničko má středisková“ si dovolí lyžiar povedať, že asiociácia lyžiarov kradne peniaze

Konečne nastupuje nová generácia Slovákov, čo si nenechá trieskať lopatou po hlave  a pritom sa usmieva, že ako nám je tu všetkým dobre, hlavne že darmožráči „tam hore“ si majú za čo svoje gágory napchávať.

az4

Adamovi Žampovi z redakcie odkazujeme, že má našu 100% podporu a držíme mu palce

Adamovi Žampovi z redakcie odkazujeme, že má našu 100% podporu a držíme mu palce. Nech sa nevzdáva a nech bojuje, pretože iba ten, kto bojuje a snaží sa, ten môže dosiahnuť ciele, a to pokojne aj ciele najvyššie. Všetkým tým, čo píšu v „anonymnom internetovom prostredí“ o tom, že „čo dokázal“, že „nech najskôr niečo ukáže“, „nech si zoženie sponzorov“ alebo, a to nás najviac vytáča, že „nikdy nedokáže nič viac“, odkazujeme, že ste hanba Slovenska, vlastizrazdci a že by ste mali pred vašimi sprostými rečami najskôr vy ukázať, čo ste dosiahli, po čom túžite, a čo chcete dokázať!

Foto: Facebook Adam Žampa