Čína údajne zlákala dve veľké hviezdy dvoch najpopulárnejších kolektívnych športov sveta. Od novej sezóny bude mať klub v KHL, ktorého súčasťou by sa mal stať hviezdny hokejista Iľja Kovalčuk, naopak čínsku futbalovú ligu by mala posilniť švédska futbalová superstar Zlatan Ibrahimovič. 

Iľja Kovalčuk

Iľja Kovalčuk mieri do čínskeho tímu Red Star Kunlun

Ruský krídelník má vo svojom súčasnom klube SKA Petrohrad problémy, kvôli ktorým už dvakrát v tohtoročnom play-off vypadol na dlhšiu dobu zo základnej zostavy. Špekulácie o jeho odchode z Petrohradu sa vyrojili už začiatkom roka 2016 a po udalostiach z vyraďovacej časti KHL sa zdá byť viac než pravdepodobné, že skúsený kanonier, ktorý oslávi o pár dní svoje 33.narodeniny, opustí celok SKA Petrohrad. Podľa viacerých ruských médií má Kovalčuk namierené do čínskeho tímu Red Star Kunlun a podľa portálu Gazeta.ru práve rokovania s budúcoročným nováčikom KHL mali stáť za Kovalčukovým vyradením zo zostavy. Tento portál taktiež uvádza, že Kovalčukov plat by mal byť dvojnásobne (!) vyšší, než majú ostatní hviezdni hráči KHL.

Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimovič by mal prestúpiť do čínskej ligy

Hviezdny Švéd, ktorý momentálne pôsobí v najvyššej francúzskej futbalovej súťaži v tíme Paris Saint Germain, má podľa talianskych novín La republica namierené do čínskej futbalovej ligy. Za ktorý klub by mal slávny “Ibra” nastupovať ešte známe nie je, ale údajne dostal ponuku, ktorá sa nedomieta. Na jeho konto by mala za jednu sezónu v Číne pribudnúť astronomická suma 75 miliónov eur. O tom, že odchod Ibrahimoviča by mohol byť skutočne viac než reálny svedčí aj fakt, že tím AC Miláno sa vzdal snahy o získanie tohto útočníka, pretože dostáva ponuky zo Spojených arabských emirátov a z Číny, ktorým “Rossoneri” nemôžu podľa slov majiteľa Silvia Berluscconiho konkurovať. Ibrahimovič by nebol prvým hviezdnym futbalistom v čínskej lige, v zime 2016 sem prestúpilo hneď niekoľko hviezd – Alex Teixeira, Ramires, Jackson Martínez či Ezeqiel Lavezzi.

Foto: Tumblr.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D