Zdá sa, že slovenský hokej sa začína meniť na akúsi telenovelu. Hokejisti, tréneri a fanúšikovia si navzájom cez sociálne siete či média posielajú nelichotivé odkazy a aby toho nebolo málo, jeden takýto odkaz poslal Zdenovi Cígerovi aj náš najúspešnejší hokejový tréner Ján Filc!

Už po prvých zápasoch na tohtoročnom šampionáte rozvíril vody československého hokeja denník Extra.cz, ktorý sa našim hokejistom otvorene vysmieval.  Tak či onak, musíme si priznať, že náš tím sa dostal do psychických problémov už po prvej reprezentačnej prehre s Nemeckom. Medzi hráčmi to začalo vrieť a situácií nepomohli ani vyhlásenia Zdena Cígera, ktorý svojich zverencov kritizoval nielen v šatni, ale aj prostredníctvom médií. Šok pre našu reprezentáciu však prišiel vo chvíli, keď sa proti nim obrátila verejnosť a naše mužstvo sa ocitlo pod ohromnou vlnou kritiky zo strany fanúšikov. Emócie vyburcované na maximum prinútili niektorých našich chlapcov reagovať a slovenským fanúšikom poslali domov ostrý odkaz:

Schránka 09

Prečítajte si tiež:

Naši hokejisti poslali fanúšikom drsný odkaz: Všetkým tým superfanúšikom…

 

To všetko nenechalo chladným ani nášho kapitána Andreja Sekeru, ktorý sa otvorene vyjadril, že chalani toho majú po krk a potrebujú si oddýchnuť jeden od druhého: “Som realista. Do každého zápasu idem s tým, že chcem odviesť čo najlepší výkon a vyhrať. Favoriti nie sme ani v jednom stretnutí, ale ak budeme hrať ako prvé dve tretiny s Bieloruskom, máme šancu nejaké bodíky uchmatnúť. Ak nie, môže to byť nepekné… Teraz musíme od hokeja totálne vypnúť. Na začiatku sme mali vcelku dosť zápasov, teraz je potrebný oddych. Musíme si oddýchnuť aj jeden od druhého.” 

Situácia okolo nášho hokeja začína byť čoraz napätejšia. Nuž a ako to už býva, niekto za vzniknuté problémy musí niesť zodpovednosť. Ostrú kritiku teda bude musieť ustáť aj reprezentačný tréner Zdeno Cíger. Tomu včera prostredníctvom sociálnej siete poriadne naložilo naše niekdajšie brankárske eso, Ján Lašák, a dnes si komentár neodpustil ani bývalý veleúspešný tréner Ján Filc. Filcovi sa počas jeho trénerskej kariéry podarilo doviesť našu reprezentáciu k zisku postupne všetkých troch medailí a to hneď tri roky po sebe.

Dnes ráno sa pre portál Aktualne.sk Ján Filc vyjadril takto:

“Víťazstvá v prvých dvoch zápasoch potešili, aj keď hra nebola presvedčivá. Najlepšia bola druhá časť zápasu proti Francúzom. A potom prišli ťažší súperi. Narazili sme na skvelých Nemcov, ktorí od začiatku vedeli, čo chcú. Po trocha náhodnom prvom góle nás herne do ničoho nepustili. Po nečakanej prehre sa proti Bielorusom ukázala naša rozhádzanosť a možno aj fyzický deficit v slede náročných zápasov v rade. V rámci toho odišla aj herná disciplína. Bolo príliš veľa chýb, výpadkov obrany, čo skúsení hráči Bieloruska vedeli využiť a trestali to. Naši brankári nemali v posledných zápasoch príliš dobrú formu, padlo tam aj to, čo nemuselo. Keď to všetko zrátame, dostaneme v sumáre príčiny prehier.” 

Schránka 05

Na otázku, reportéra Ladislava Harsányiho, ako vníma roztržky medzi hráčmi, však odpovedal v zmierlivom duchu: 

“Je to záležitosť, s ktorým sa médiá vedia živiť. Isteže, takéto konflikty by nemali byť, hráči by si mali vedieť vysvetliť veci v prijateľnom režime. V tých emóciách to však nie vždy vyjde. Hlavne, keď ide o mladých hráčov, ktorí ešte nemajú skúsenosti z majstrovstiev sveta a chýba im trocha takt, kedy sa niečo môže povedať či urobiť, a kedy nie. Nerobil by som z toho drámu. Stane sa, že niekto si v zápase niečo nesplní, druhý mu to vyčíta, vyletí na neho a druhý tiež vzplanie.”

Nakoniec si však Filc neodpustil komentár na Cígerové mediálne vystúpenia: 

“Nepočúva sa dobre, že si to majú hráči vyriešiť medzi sebou. Od toho je realizačný tím, aby sa veci, ktoré sa udejú vnútri kolektívu, riešili vnútri neho a nie cez médiá. Tak, aby to fungovalo v ďalších zápasoch.”

Zdeno Cíger to ako reprezentačný tréner nebude mať ľahké. Nad jeho hlavou sa pomaly hompáľa povestný Damoklov meč a na celú našu reprezentáciu sa vznáša obrovská vlna nevôle. V najbližších dňoch nás čakajú tri zápasy s technicky omnoho vyspelejšími hráčmi a náš prípadný neúspech, môže celú situáciu výrazne skomplikovať.

Zdroj/Foto: Youtube, Facebook, Aktualne.sk, wikipedia.org