Letné dovolenky sú v plnom prúde, no destinácií je mnoho. Ak si medzi nimi neviete ani vy vybrať, potom nepochybne oceníte, ak vám predstavíme najkrajšie zákutia pri mori. Minule sme vám priniesli výber najkrajších pláži sveta, tentokrát sa zameriame na Chorvátsko.

Čista Plaža, ostrov Pag

Myslíme, že názov pláže hovorí za všetko. Pláž, ktorá mnohých ohúri svojou čistotou, sa rozprestiera na dostupnom a Slovákmi vyhľadávanom ostrove Pag. Obávať sa tak nemusíte vybavenosti, dostupnosti, ani jazykovej bariéry. Na ostrove Pag sa vám črtá takmer dokonalá dovolenka.

Foto: Novalja.sk

Zrće Plaža, ostrov Pag

Na ostrove Pag ešte na malý moment ostaneme. Neďaleko prekrásne čistej pláže sa totiž rozprestiera aj chorvátska Ibiza, ktorá je známa predovšetkým pre svoje nekonečné oslavy a párty. Väčšina z nich sa rozprestiera v bezprostrednej blízkosti pláže Zrće. Ak teda patríte medzi milovníkov hudby a zábavy, potom by ste túto lokalitu vynechať rozhodne nemali. Mimochodom, koncerty tu mávajú aj zoskupenia zo Slovenska, napríklad Kontrafakt.

Foto: Papaya.com.hr

Pláž Baška, ostrov Krk

Letovisko Baška nie je v Chorvátsku žiadnou neznámou. Jedna z najobľúbenejších lokalít Slovákov láka okrem iného aj na rovnomennú pláž, ktorá ponúka 1,8 km dlhú plochu vhodnú na opaľovanie, ktorá spolu s pozvoľným vstupom do mora tvorí pre rodiny s deťmi takmer dokonalú kombináciu. Mimochodom, pláž je rozdelená na piesočnatú a okruhliakovú.

Foto: Najlepsiedovolenky.sk

Pláže Primošten

Krásne historické mestečko láka turistov predovšetkým na zaujímavú architektúru, palmovú aleju, ale aj prekrásne pláže, zväčša kamenisté. Hoci nejde o veľkú časť Chorvátska, v povedomí Slovákov je zapísaná hrubými písmenkami. Pripraviť sa tak musíte na zástupy ľudí v reštauráciach i baroch, na druhú stranu ale nebudete mať problém s komunikáciou.

Foto: Croatianmediterraneanvillas.com

Pláže Mimice

Túžite po dokonalej dovolenke, ktorej nebude chýbať krásna pláž s pozvoľným vstupom do mora? Potom by mestečko Mimice rozhodne nemalo uniknúť vašej pozornosti. Ponúka totiž viacero prírodných piesočnatých a okruhliakových pláži, pokochať sa môžete aj pohľadom na pohorie Biokovo. Omišská riviéra, kde sa Mimice nachádzajú, nie je prehnane preľudnená, preto sa môžete tešiť aj na isté súkromie. Vzhľadom na strmý svah ale odporúčame ubytovanie bližšie pri pláži.

Foto: Omisriviera.com

Pláže Orebić, polostrov Pelješac

Tyrkysové more, dlhé piesočnaté pláže, miešané drinky. Presne takto vyzerá nielen Karibik, ale aj chorvátsky Orebić. Rodinám s deťmi tu nebude chýbať nič, mladšia populácia zasa nepochybne ocení rušný nočný život v centre mesta. Pozor, ak nemáte radi preľudnené pláže, Orebiću sa v hlavnej sezóne radšej vyhnite.

Foto: En.hrs.com

Zlatni rat – Bol, ostrov Brač

Najvyhľadávanejšia pláž Chorvátska sa môže popýšiť tvarom, aký inde nenájdete. Cíp, ktorý more vyformovalo, totiž tvorí akýsi trojuholník, ktorý sa ale každým dňom mení. Môžu za to príliv a odliv, ktoré upravujú rozmiestnenie malých kameňov a tým aj deformujú pláž. Vstup do mora je o čosi ťažší, aj napriek tomu ale pláž bez väčších problémov denne pojme 5 000 návštevníkov.

Foto: Beach-on-map.com

Pláže Gradać

Letovisko Gradać nepatrí k tým najznámejším, to ale ešte neznamená, že nemá čo ponúknuť. Pravdou je pravý opak. Mestečko totiž disponuje piesočnatými i okruhliakovými plážami, dokonalú atmosféru pritom dotvárajú vysoké palmy. Promenáda je tvorená množstvom reštaurácií a obchodov, v ktorých si každý nájde to svoje.

Foto: Makarskainfo.com

Rajska Plaža – polostrov Lopar, ostrov Rab

Táto pláž dlhá 1,5 km je pravdepodobne tou najlepšou voľbou pre rodiny s deťmi. Ponúka totiž piesočnatú pokrývku, pozvoľný vstup do mora a pekné prostredie. Čo sa hĺbky vody týka, väčší spád začne približne po 100 – 200 metroch. Obávať sa tak nemusíte ani o svojich najmenších, ktorí sa pokojne môžu hrať v niekoľkých desiatkach metrov vody.

Foto: Askbeach.com

Punta Rata, Brela

Dnešný výber ukončíme plážou, ktorú som osobne navštívil a považujem ju za to najkrajšie, čo v Chorvátsku môžete nájsť. Jej názov je Punta Rata a rozprestiera sa v čoraz známejšom mestečku, Brele. Čaká vás tu nevídaný oddych, keďže samotný nočný život sa sústreďuje ďalej smerom na juh – v meste Baška Voda. Očakávať môžete aj priezračnú vodu, prekrásne čisté pláže, ktoré nie sú prehnane veľké, ako aj pozvoľný vstup do mora.

Foto: YouTube.com

Foto: Blog.happytovisit.com