Treba si úprimne priznať, že mnoho Slovákov má hlboko do vrecka a plánovať dovolenku s rodinou je finančne veľmi náročné. Tento článok vám to však možno uľahčí a dozviete sa v ňom, ktoré miesta sa v roku 2019 oplatia najviac!

Ak na dovolenku idete, tak by sa na nej už šetriť veľmi nemalo, no to je v prípade niektorých naozaj predražených krajín veľmi ťažké. Týchto 10 nasledujúcich vás však možno presvedčí o tom, že cestovať a užívať si slnečné lúče sa dá aj za lacnejší peniaz. Post Office totiž nedávno vytvoril rebríček desiatich cenovo najvýhodnejších destinácií podľa priemerných cien 8 vecí, ktoré sú na dovolenke najviac potrebné. Celkovo analyzoval 42 miest podľa World Holiday Costs Barometer, ďalej len WHCB.

A do toho zahrnul cenu jedla pre dve osoby, šálku kávy, fľašu piva, fľašu Coca-Coly, pohár vína, fľašu vody, krém na opaľovanie a repelent. Samozrejme, letenky či ubytovanie tvoria najdôležitejšiu súčasť nákladov na dovolenku, ale tu sa treba spoliehať skôr na vlastnú flexibilitu. Tieto položky sa dajú v rôznych akciových ponukách nájsť za naozaj prijateľné ceny.

Najlacnejšie dovolenkové destinácie

10. Desiatu priečku v rebríčku okupujú všetky dovolenkové destinácie v Austrálií a takisto Bali. Ceny spomínaných vecí sa tu priemerne pohybujú okolo 75,76 €. Na Bali nájdete pivo v priemere za 2,09 € a fľašu vody už od 0,52 €.

9. Mesto Pafos možno pre vás nie je až takým známym pojmom, no prečo ho nenavštíviť tento rok? Nachádza sa na Cypre a priemerné ceny podľa WHCB sú tu okolo 71,03 €.

8. Keď je tu niekto, kto ešte Prahu nenavštívil, tak je najvyšší čas. A aj tí, ktorí ju už videli, by si v nej určite radi užili znova. V Prahe zaplatíte za „zlatý mok“ priblížne 1,48 € a v priemere tam podľa WHCB necháte 63,19 €.

7. Ak si chcete byť istí, že na vás bude celý čas pražiť slnko a nebojíte sa exotiky, tak Mombasu je tou správnou voľbou. Mesto v africkej Keni ponúka prijateľné priemerné ceny za najdôležitejšie položky, konkrétne okolo 60,89 €.

6. Japonsko si mnohí z nás predstavujú, ako dosť nákladnú destináciu. No pravda je taká, že v hlavnom meste krajiny vychádzajúceho slnka v Tokiu necháte podľa WHCB v roku 2019 iba 60,71 €. Pivo tu pritom stojí len 0,83 €, no o jeho kvalite môžeme polemizovať.

5. Španielsko ponúka množstvo ostrovov a nespútanej plážovej zábavy. Región Costa Del Sol však patrí k najlacnejším a za všetko potrebné tu zaplatíte rovných 60 €.

4. A opäť Afrika. Tentokrát Juhoafrická republika a hlavné mesto – Kapské mesto. Síce veľmi lacná, no takisto na niektorých miestach aj nebezpečná destinácia. Ak sa sem však rozhodnete predsa len vycestovať, tak vás potešia priemerné náklady 54,77 €.

3. Algarve v Portugalsku je takisto netradičným dobrodružstvom. Najjužnejší región tejto krajiny však prináša krásne pláže a dýcha históriou. Z peňaženky vám navyše vyfúkne v priemere len 54 €.

2. Rovnú „päťdesiatku“ utratíte v známej tureckej dovolenkovej destinácií Marmaris. Počas letných mesiacov sa tu teploty neraz vyšplhajú k 40 stupňom, no osviežiť sa môžete na piesočných plážach či hotelových bazénoch, ktorých je tu až až.

1. Aké iné miesto sa mohlo umiestniť na špici tohto rebríčka, ak nie Slovákmi obľúbené Slnečné pobrežie (Sunny beach) v Bulharsku? Tu vám bude stačiť suverénne najmenej peňazí a to len 40 € podľa WHCB.

Zdroj: Ladbible.com | Foto: Pixabay.com, YouTube