Radi bicyklujete a spoznávate nové miesta? Iste by ste pri toľkých prejdených kilometroch uvítali možnosť oddýchnuť si či dokonca si zdriemnuť. So skvelým nápadom prišiel dizajnér Mads Johansen, vytvoril si vlastný cyklokaravan.Skladací domček v angličtine nazvaný „The Wide Path Camper“ má dve kolesá, meria 99×130 cm a váži len 45 kíl. Takže bez obáv ho môžete zapojiť dozadu za bicykel. Rozložíte ho za tri minúty a predĺžený meria o ďalších 130 cm viac. Vďaka štyrom polohovacím nohám poskytuje tento karavan stabilitu aj na nerovnom teréne. Na penovom matraci o rozmeroch 97×200 sa vyspí pohodlne jeden dospelý, avšak sám autor uvádza, že by sa tam mali zmestiť až dvaja dospelí s dieťaťom. Posteľ sa po zložení premení na praktické sedenie, pri ktorom vám môže poslúžiť aj jednoduchý skladací stolík. Nepoteší vás ale skutočnosť, že vnútorný priestor neponúka možnosť postaviť sa v ňom.

S myšlienkou vytvoriť tento obytný cyklodom prišiel umelec už v roku 2012, no svoju predstavu sa snažil zhmotniť aj takto: „Prišiel som s niekoľkými návrhmi a zúčastnil som sa aj podnikateľskej súťaže, vyhral som kanceláriu a odborné rady na rok zadarmo,“ povedal pre britský Daily Mail.

Hlavným cieľom bolo preňho užiť si kempovanie bez mokrého stanu a spacáku. BBC varuje, že silný vietor alebo vír od obiehajúceho väčšieho vozidla môže jazdca na bicykli ľahko strhnúť do priekopy alebo do protismeru. Karavan nemá žiadnu brzdu a jazda z kopca by nemusela dopadnúť dobre. Mads však pripomenul, že pri teste na nárazy vetra o sile 33 mph, čo je asi 50 kilometrová rýchlosť, jeho vynález stabilitu udržal. Cena sa bude pohybovať od 2000 eur. Za príplatok bude súčasťou cyklodomu aj 12V solárny panel, minikuchyňa, vnútorné osvetlenie a 4 usb sloty. Predaj je naplánovaný v Dánsku, Švédsku, Nórsku, Nemecku, Belgicku a Veľkej Británii, a to už budúci rok v lete.

camper2 camper4 camper3 camper1 camper camper5Zdroj a foto: dailymail.co.uk