Keď sa pozriete na staré fotky Brita meno Martyn Ford, len ťažko uveríte tomu, že ešte pred pár rokmi bol obyčajným chudým chlapcom. Jedného dňa si totiž zašiel do posilňovne a od tej doby sa na nej stál závislým. Dnes budí dojem obra, pričom ostatní chlapi pri ňom vyzerajú ako nedonosenci.

Mladý 33-ročný Brit vyzerá už na prvý pohľad odstrašujúco. Pri jeho 2 metroch a 150 kilách takmer čistej svalovej hmoty pripomína skôr Goléma ako človeka. Samozrejme, že tomu nebolo vždy tak. Martyn bol síce odjakživa vysoký, ale až do svojich 20 rokov to bol obyčajný chalan, ktorý sa venoval kriketu. Pri jednom zo zápasov však utrpel zranenie, ktoré ho na čas pripútalo ku lôžku. Tento úraz bol pre mladého Martyna mimoriadne frustrujúci a počas rehabilitácie klesol na váhu 68 kilogramov. Doktor mu odporučil, aby v rámci uzdravovacieho procesu skúsil zájsť do posilňovne. Tento výlet mu však nečakane zmenil život. „Pôvodne som chcel iba pribrať späť svoju váhu, ale časom som si uvedomil, že ma posilňovanie baví viac ako kriket. Každý pokrok je vidieť a cítiť, no a tak som v cvičení pokračoval a kam som sa dopracoval, môžete už všetci vidieť,“ popisuje svoje začiatky Martyn.

martyn

Jeho neuveriteľné výkony môže naozaj vidieť celý svet. Martyn sa totiž stal hviezdou Instagramu, kde ho sleduje cez 85 tisíc ľudí. Nohami chlapec udvihne váhu auta Smar a bežne sa pohráva s činkami, ktoré by normálny smrteľník ani nezodvihol zo zeme. Tento buldozér zvykne jedávať približne každú hodinu a na výživové doplnky minie mesačne viac ako 300 €! Inak žije pomerne obyčajným životom, je ženatý a má dvojročnú dcéru. Momentálne začína pracovať na filme o kulturistike, takže ak máte záujem vybudovať si masívne bicepsy aj vy, máte sa na čo tešiť.

Untitled ford1-670x670 martyn-ford-18