Fanúšikovia bláznivej hudobnej zostavy Chiki Liki Tu-A sa konečne dočkali. Po neuveriteľných desiatich rokoch totiž v prvý marcový deň vyšiel Prešovčanom nový album Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. Pri tejto príležitosti sa práve dnešným dňom chlapci vracajú po dlhšej pauze aj na koncertné pódiá.Po niekoľkoročnej odmlke vydala kultová formácia Chiki Liki Tu-A svoj nový album Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. Už dnes Martin Višňovský, Ľuboslav Petruška a Tomáš Višňovský štartujú v Trnave svoju koncertnú šnúru Chiki Liki Tu-A Tour 2015, na ktorej odohrajú nielen najväčšie hity, ale aj všetky skladby z horúcej novinky.

Prečítajte si tiež: Chlapci z Chiki Liki Tu-A majú spoločnú milenku!

290 kópii novej dosky už má svojich majiteľov, ktorí využili predpredaj, aby podporili pilotný projekt vydania albumu za podpory fanúšikovskej základne. Okrem toho sa dotyční tešili aj z bonusov v podobe tričiek či lístkov na koncerty, ktoré putovali až do desiatich krajín. „Bez týchto financií by sa to robilo oveľa ťažšie, ale je to pozitívny pocit, keďže ľudia takto dobre zareagovali. Financie sme použili na celý projekt, od nahrávania po natáčanie videa a ďalšie produkčné veci. Je to skvelý pocit aj preto, že sme vedeli pre koho to vyrábame. Našim fanúšikom za to patrí veľká vďaka a už sa na nich tešíme na koncertoch,“ takéto poďakovanie poslal fanúšikom Martin Višňovský.

CD Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. obsahuje dvanásť skladieb – Milenka, Miller, Prezident, Toto vlastne čije, Kakao, DPH, Úradníčka, Letáky, Ci jeho, Triedený odpad, Nechcem tam ísť bývať a Tak choď už! Hoci je ďalší album ešte v nedohľadne, Martin Višňovský už teraz prezradil svoj sen, ktorý by si pri ňom rád splnil. „Môj celoživotný sen je vydať album 1. januára, kedy je štátny sviatok, všetky obchody sú zatvorené, takže si ho nebudeš mať kde kúpiť.“

umelci2

Kým sa tak stane, trojica hudobníkov absolvuje ešte minimálne v nasledujúcich týždňoch koncertné turné, počas ktorého na pódiách vystúpi po dlhých piatich mesiacoch. K odmlke sa vyjadril aj gitarista Ľuboslav Petruška: „Aj keď už to trvalo tak dlho, že mi to chýba, na druhej strane sme mali čo robiť. Verte, určite sme sa nenudili doma ani sme neležali na Bahamách a podobne. Mali by sme byť oddýchnutí a plní síl.“ Taktiež dodal, že do živých vystúpení dajú všetko a nič nebude  vyslovene neštandardné, takže nemáme čakať žiadne cirkusové čísla v programe. Členovia kapely sľubujú, že koncerty budú trvať dlhšie, než by sme čakali. „Počet pesničiek bude rovnaký, len dĺžka bude rôzna. Podľa toho, či sa niekto z nás bude ponáhľať na vlak alebo bude musieť ešte niečo stihnúť a keďže nevyužívame metronóm ani počítač počas hrania, je jasné, že to vždy dopadne ináč. To musí byť aká sranda, že ideš hrať koncert a je to vždy rovnako dlhé a naplánuješ si: dnes prídem domov o jedenástej, lebo začíname o siedmej. To je hrôzostrašné,“ s dávkou vtipu sa zamyslel Martin.

V Bratislave, Prešove, Prahe a Brne sa uskutoční dokonca aj krst novej platne Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. Je sa na čo tešiť! :)

Chiki Liki Tu-A Tour 2015:

3.3. Trnava – Art klub

5.3. Nitra – Frankie rock klub

6.3. Martin – Mestská scéna

7.3. Bratislava – Randal, KRST albumu

12.3. Brno – Fléda, KRST albumu

13.3. Nové Mesto – Za rampami

14.3. Trenčín – Klub Lúč

19.3. Prešov – PKO, KRST albumu

20.3. Žilina – Mestské divadlo

21.3. Vrbové – Kinosála

10.4. Prievidza – Element

11.4. Brezno – Bombura

14.4. Praha – Lucerna Music Bar

16.4. Banská Bystrica – Klub 77

17.4. Ružomberok – Relax čajovňa

18.4. Hruštín – DK

24.4. Kremnica – Akropola

25.4. Košice – Collosseum

30.4. Levice – Revitzky klub

1.5. Handlová – Sound city pub

2.5. Senica – Kunov – DK

Foto: Jaro „Jaris“ Vaľko