So ženami ťažko a bez nich ešte ťažšie. Prečo len musia byť také komplikované? S tým, že ich odpovede “áno” a “nie” v skutočnosti znamenajú pravý opak, sme sa už ako tak zmierili. Napriek tomu si pri nich musíme dávať sakra pozor na to, čo povieme či urobíme. Aj z drobnosti urobia cirkus a tichá domácnosť je na svete, ani nevieme ako.

Nežnejšie pohlavie je v mnohých veciach síce úžasné, ale sú veci, ktoré jednoducho neznesú. Ak vám vyslovene nejde o to, aby vám aspoň jeden večer dala svätý pokoj, nasledujúce vety jej radšej nikdy nehovorte. Inak sa môže stať, že pôjdete spať hladný a s plným zásobníkom.

#1 S koľkými mužmi si spala predo mnou?

Chlapi, preboha, ani ona sa nepýta, koľko báb ste pred ňou pretiahli. Jednak je hlúposť sa to pýtať a na druhej strane, kto na toto kedy odpovedal úprimne? Teraz spáva s vami a to je podstatné.

#2 Ale moja mama to varí inak

Chápeme, že kuchyňa vašej matky je pre vás kráľovská, ale každá žena má predsa svoje kulinárske triky a vy ste sa rozhodli žiť s ňou, a tým ste ju akceptovali aj ako kuchárku. Tak radšej zjesť a nepindať, lebo druhýkrát sa vám už vykašle na hlavu.

#3 Môžem to po tebe dojesť?

Áno, hrajú pred nami formu, že si držia štíhlu líniu. Ale to len na začiatku, nech nás neodradia tým, koľko sa do nich vojde. Mnohé ženy sú cez deň rozlietané viac ako sťahovaví vtáci a keď sa konečne dostanú k jedlu, chcú sa najesť poriadne. Kým vás sama neponúkne, nechcite dojedať. V tomto sú ženy ako Joey z Priateľov.

#4 Ona: Ty si si prdol! On: Ja?! Čosi!

Buďte chlap a priznajte sa. To príjmu skôr ako detské vykrúcanie sa, že to bol krtko.

#5 Máš milión topánok. Načo sú ti ďalšie?!

Žena je tvor zvláštny, ktorý potrebuje tie isté topánky aj v troch farbách. Nezáleží na tom, že každé obuje raz. Topánky svojím spôsobom robia ženu ženou. Tak ich nechajte, nech si kúpia aj 118-ty pár lodičiek. Namiesto frflania ju radšej skúste presvedčiť, nech si pri se*e nechá len tie topánky.

#6 Niekto tu pribral

Či pribrala gram alebo 10 kíl, nikdy jej to nevyhadzujte na oči. Ženy majú zo svojej váhy väčšie mindráky ako my. A vyslovenie takéhoto konštatovania by pre nás nemuselo skončiť najlepšie.

#7 To vážne ideš von v tomto?

Ak nie ste módny stylista alebo návrhár, túto otázku si radšej odpustite. Stačí, že sa chystala dve hodiny a vy ste na ňu museli čakať. Ak sa jej toto opýtate, môže sa stať, že ste práve premrhali cenné dve hodiny svojho života.

#8 Vyzeráš akoby si mala na tvári tapetu

Vy ste ju už bez kila make-upu na ksichte videli a nejako ste si zvykli (v tom lepšom prípade ste si až tak zvykať nemuseli). Ale okolie nevie, ako vyzerá pod omietkou a ona ani nechce, aby to vedelo. Tak si radšej kusnime do jazyka.

#9 Si verná kópia tvojej matky!

Aj keď je totálnym zrkadlovým obrazom (budúcej) svokry, buďte radšej ticho. Veď aj my sa v mnohom zrejme podobáme na svojich otcov a tie naše ženy to akceptujú.

Foto: Pixabay, giphy.com