Vítame vás v našom zábavnom parku plnom najlepších húsenkových dráh sveta. Usaďte sa, pripútajte sa a držte si klobúky. :D Kričať je povolené. 

Kingda Ka

Táto dráha sa nachádza v zábavnom parku Six Flags Great Adventure v New Jersey v USA. Donedávna sa pýšila dvomi prvenstvami ako najvyššia a najrýchlejšia dráha sveta. Jej rýchlosť však už bola prekonaná. V kategórii výška si ale so svojimi 139 m stále drží prvé miesto. Vyveziete sa kolmo nahor a rovnako kolmo aj s otáčkou sa spustíte dole. Maximálna rýchlosť 206 km/h je dosiahnutá za 3,5 sekúnd.

El Toro

Drevená horská dráha sa nachádza v rovnakom parku ako Kingda Ka. Kedysi držala prvenstvo v najprudšom sklone prvého zošupu 76°, pokým ju len o jediný stupeň nepredbehla iná. Je vysoká 55 m, dlhá 1300 m a jej najvyššia rýchlosť je 110 km/hod.

Superman – Escape from Krypton

Nájdete ju v Six Flags Magic Mountain v Kalifornii. Postavili ju už v roku 1997. Nádych, výdych budete vystrelený rýchlosťou až 161 km/h priamo nahor v uhle 90°. Potom nasleduje stav beztiaže a kým budete padať tvárou dole z výšku 126 m, váš žalúdok bude stále niekde hore. :D

The Smiler

Dráha s menom „Smieško“ sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov vďaka svojim 14 otáčkam. Jej domovom je Veľká Británia a park Alton Towers. Na jej výstavbe sa podieľali aj psychológovia. Tí tvrdia, že jazda bude klásť značné nároky na vaše telo aj myseľ. Jazda trvá skoro 3 minúty.

tobogany7 hrôzostrašných toboganov, ktoré rozhodne nie sú pre deti!

Momentálne je dráha zatvorená, nakoľko len nedávno na nej jedno dievča prišlo o nohu a 16 ľudí sa zranilo. Im asi Smieško veľa smiechu nedal.

Steel Dragon

Robí česť svojmu menu. Je japonským drakom, ktorý je postavený na mieste s častým výskytom zemetrasení. Kvôli tomu bol postavený z obrovského množstvo ocele. Dráha je vysoká 97 m, dlhá 2479 m a rýchla 152,9 km/hod.

The Voyage

Drevená húsenková dráha v parku Holiday World v americkom štáte Indiana. Pýši sa titulom najlepšej horskej dráhy sveta. Trať ma necelé 2 km, zatáčky s 90° klopením, 5 tunelov a voľný pád si užijete až 24 sekúnd.

Griffon

Sa nachádza v parku James City Country vo Virginii v USA. Najprv vás vyvezie do výšky 62 m a potom vás pustí voľným pádom strmhlav dole v rýchlosti 114 km/h! Časť dráhy prechádza aj vodou, v ktorej pristanete a spôsobíte tým vystreknutie 15 metrového prúdu vody.

Takabisha

Najstrmšiu dráhu sveta nájdete v Japonsku. Uhol, pod ktorým sa budete rútiť, je až 121°. Tiež vás čaká niekoľko otáčok hlavou dole a náhly pokles do čierno-čiernej tmy.

Formula Rossa

Je najrýchlejšou horskou dráhou sveta. Preto ak budete mať cestu do Spojených Arabských Emirátov, rozhodne neobíďte zábavný park Ferrari World. Nájdete tu aj rôzne obchody s Ferrari tematikou. Vďaka hydraulickému štartovaciemu systému dosahuje maximálnu rýchlosť až 240 km/h.