Dostať sa jedného dňa do najprestížnejšej hokejovej ligy sveta a zahrať si aspoň raz slávnu NHL, to je snom drvivej väčšiny chlapcov, ktorí ako deti začínali s hokejom. Študent Matt Hewitt to dokázal napriek tomu, že nikdy neprešiel draftom a hokej už pred pár rokmi vymenil za štúdium!Kanaďan Matt Hewitt je niekdajší hokejový brankár. Tri roky chytával v jednej z najprestížnejších junioriek v zámorí, keď vo WHL hájil farby tímu Regina Pats. Následne Matt zamieril na vysokú školu a momentálne je už štvrtým rokom gólmanom hokejového tímu University of British Columbia. 23-ročný rodák z kanadského mesta Coquitlam sa napriek tomu, že si ho nikto pred pár rokmi nevybral na drafte, dočkal svojho najväčšieho sna a na jeden deň sa stal súčasťou tímu NHL.

Matt Hewitt Vancouver

Počas tohto týždňa sa Vancouveru zranil známy americký gólman Ryan Miller a keďže farma Vancouveru je vzdialená takmer 5000 kilometrov, vedenie Canucks nemalo na výber a pred zápasom so St. Louis Blues povolalo ako náhradného gólmana práve Matthewa Hewitta. Študent napokon celý zápas proti Bluesmanom presedel na striedačke ako dvojka za Švédom Jacobom Markströmom. Tento príbeh mal dokonca aj šťastný koniec, pretože Vancouver zdolal pred vlastnými fanúšikmi Blues 2:1 po predĺžení.

Matt Hewitt Vancouver

Matt podpísal s klubom kontrakt len na jeden deň a stal sa tak aspoň na krátky okamih súčasťou najprestížnejšej hokejovej ligy sveta. Pre niekdajšieho juniorského gólmana to bol splnený detský sen a bolo na ňom počas celej prípravy na zápas, ale aj počas samotného súboja vidieť, že si tento jedinečný moment maximálne užíva. Ako sa Mattovi počas jeho dobrodružstav v NHL darilo, si môžete pozrieť vo videu.

Študent Matt Hewitt sa stal na jeden deň brankárom NHL

Video: YouTube | Foto: Twitter, YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D