Patrí New York medzi vaše obľúbené destinácie a radi by ste sa tam v budúcnosti presťahovali? Potom zbystrite pozornosť! Ak je pre vás luxus typický a nemáte hlboko do vrecka, nasledujúca ponuka pre vás môže byť ako stvorená.„The City That Never Sleeps“ (Mesto, ktoré nikdy nespí) je akousi kolískou výškových budov a práve v najľudnatejšom meste USA môžeme nájsť množstvo mrakodrapov, ktoré sa čoraz častejšie nevyužívajú len na prenájom a predaj kancelárskych priestorov, ale tiež ako bytovky s luxusným výhľadom či nákupné centrá. Nemôžeme sa teda čudovať, že takýchto stavieb pribúda vo „Veľkom jabĺčku“ ako húb po daždi, pričom bolo len otázkou času, kedy zaútočí jeden z mrakodrapov na titul najvyššej budovy New Yorku.

Hoci sa to dlho pripravovanej 432 Park Avenue z dielne Rafaela Viñolyho napriek prvotným bezproblémovým plánom nepodarilo, rozhodne sa nemá za čo hanbiť a vo svojom vnútri ukrýva skutočné architektonické skvosty.

Výšková budova 432 Park Avenue sa v rámci New Yorku s výškou 426 metrov radí na celkovo druhú priečku za 1 World Trade Center. V centrálnej časti Manhattanu ponúka 89-poschodová bytovka 104 obývacích jednotiek, ktoré prekvapia stropmi vysokými až 3,7 metra či oknami o veľkosti 3×3 metre, čo na Slovensku štandardom rozhodne nie je. Tieto byty sa delia hneď na niekoľko podkategórií: od najmenších, ktorých rozloha neprekročí hranicu 35 metrov štvorcových, cez priemerne veľké byty s troma spálňami, až po absolútny luxus, ktorého hodnota sa šplhá k astronomickým číslam.

new yourk

Ruku na srdce – kto by nechcel ultramoderný penthouse v centre New Yorku? My teda áno. Jedným z dôvodov by mohlo byť aj 6 spální, 7 kúpelní, vlastná knižnica či moderne zariadená kuchyňa prepojená s jedálenskou a obývacou časťou. Ak by vám toto všetko nestačilo, pridajte si k tomu jeden z najlepších výhľadov v Amerike a dôvod na úsmev je na svete.

Majiteľ penthousu bude mať okrem množstva technických vychytávok k dispozícii tiež vlastný ďalekohľad, pomocou ktorého bude môcť bez väčších problémov sledovať aktuálne dianie na rušných uliciach Manhattanu. Ako už ale iste tušíte, takýto “bytík” nebude najlacnejší. A tušíte správne, veď 95 miliónov amerických dolárov pri sebe bežný smrteľník nenosí.

new yourk6 new yourk5 new yourk4 new yourk2 new yourk1

Zdroj: 432parkavenue.com

Autor: Lukáš P.