Nie každý človek žije život podľa svojich predstáv. Niektorým sa darí, iným zase nie. Tí menej úspešní sa pýtajú: Ako je možné, že jemu/jej sa darí a mne nie? Musí existovať predsa nejaký návod na šťastnejší život! Áno existuje! Je to 7 jednoduchých vecí, na ktoré musíte myslieť každý deň a podľa nich usporiadať svoj deň. Možno nie vždy sa vám podarí splniť všetky z nich, ale verte, že ak sa budete riadiť podľa týchto návykov, váš život bude oveľa šťastnejší a úspešnejší.Vstávajte skoro ráno

Už známy výrok hovorí: “Ranní ptáče dál doskáče.” Čo to znamená, nemusíme ani vysvetľovať. Úspešní ľudia vstávajú skoro ráno, aby stihli všetky naplánované aktivity pre daný deň. Plánujú deň vopred. Krok po kroku splnia všetky aktivity a večer si pokojne ľahnú do postele s pocitom, že urobili pre seba a pre svoje okolie maximum. Takíto ľudia stihnú toho oveľa viac už ráno, ako niektorí ľudia za celý deň. Skoro ráno si idú napríklad zabehať, zatiaľčo ostatní ešte spia. Neskôr idú do práce s množstvom energie z rannej aktivity (napr. už spomenutý beh), a preto sa aj v práci cítia lepšie, sršia pozitívnou náladou a čas v práci im ubehne rýchlejšie. Odhodlanie, disciplína a správny time management poháňa týchto ľudí smerom vpred.

Vstávajte ešte pred svitaním a tento zvyk vám prispeje k zdraviu, k bohatstvu a múdrosti. (Aristoteles)

Neustále sa vzdelávajte

Nemáme na mysli iba vzdelanie na školách a univerzitách. Úspešný človek sa vzdeláva dennodenne – naberá skúsenosti zo svojho okolia, číta veľa kníh a je informovaný. Ak ho baví nejaká špecifická oblasť, zameria sa na túto oblasť, nasáva všetky dostupné informácie, a tak sa z neho stáva vzdelanejší človek. Snaží sa naučiť fakty, ktoré ho nenaučili v škole. Má rozhľad a snaží sa pochopiť spojitosti a maličkosti, ktoré iní ľudia prehliadajú alebo nechcú vedieť. Učí sa z vlastných chýb a dáva rady ostatným ľuďom. Tomu sa hovorí ŠKOLA ŽIVOTA.

úspech

13 podnikateľských nápadov, ktoré z vás urobia milionára a nevyžadujú žiadnu vstupnú investíciu

Míňajte menej ako zarobíte

Jednoduchá rovnica. Nemôžete byť hlupák a preflámovať všetky peniaze niekde v bare alebo na blbosti, ktoré ani nepotrebujete. Uvažujte rozumne a hospodárte so svojimi peniazmi ekonomicky. Kupujte iba veci, ktoré sa vám zídu a tie, ktoré v živote využijete. Vždy si najprv rozmyslite, či to, čo chcete kúpiť, sa vám naozaj zíde a stojí za to. Týmto spôsobom sa vaša peňaženka/kreditka bude plniť peniazmi a vy sa už nebudete musieť strachovať ako prežiť z výplaty na výplatu.

Nebojte sa riskovať

William Feather povedal: Nikdy nedosiahneš veľký úspech, pokiaľ neriskuješ pád.Úspešný človek sa nebojí riskovať, preto sa nebojte riskovať ani vy. Ak niečo vyjde, budete šťastnejší, ak nie, budete o to múdrejší. Ako sme už spomenuli, človek sa učí na vlastných chybách, nie na chybách druhých. Pozor, nehovoríme, že máte investovať všetok majetok do rulety, automatov či lotérie. Ak sa venujete nejakej aktivite, ktorá vás napĺňa, nebojte sa zariskovať, staviť všetku energiu, čas a peniaze do svojho hobby. Ak budete robiť to, čo vás napĺňa a obetujete do toho naozaj všetko, vaše hobby sa stane nakoniec aj vašim zamestnaním. Zapamätajte si: Nebojte sa riskovať!

 Nikdy nedosiahneš úspech

Obklopujte sa iba pozitívnymi ľuďmi

Hovorí sa: S kým si, taký si.A toto pravidlo aj platí. Ak sa budete obklopovať ľuďmi, ktorí majú negatívne myšlienky, pesimistický postoj k životu a neustále sa sťažujú, časom si privyknete a budete takí aj vy. Naopak, ak sa budete pohybovať medzi ľuďmi, ktorí majú pozitívne myšlienky, optimistický pohľad na život, stanete sa úspešným vo svojom vnútri. Budete rozdávať pozitívne vibrácie ľuďom okolo vás a aj tým, ktorí sú negativistickí – pomôžete im zmeniť sa. Pozitívni ľudia vás rešpektujú, dajú vám novú energiu, povzbudia vás, keď vám je ťažko a budú vás vedieť vždy motivovať. Pre toto je dôležité byť v spoločnosti dobre naladených ľudí.

Majte ciele namiesto želaní

Denne máme desiatky či stovky želaní. Chceme nové auto, bývanie či zarobiť veľa peňazí. Nič z toho sa ale samo od seba nesplní. Musíte vyjsť zo svojej komfortnej zóny a začať na týchto želaniach pracovať. Ako už napovedá podnadpis, je lepšie mať ciele, nie želania. Chcete nové auto? Fajn. Začnite postupne a udávajte si menšie ciele. Dajte si cieľ, že si každý mesiac odložíte istú čiastku pre kúpu nového auta. Dodržujte svoj cieľ a uvidíte, že svoje peniaze našporíte a v konečnom závere si budete môcť toto auto kúpiť a splníte si primárny cieľ. Postupujte krok po kroku – od menších cieľov až k tým väčším. Tento princíp nefunguje iba pri kúpe auta, ale, samozrejme, v každom smere. Ste bežec? Dajte si za cieľ, že za daný časový limit zabehnete 10 kilometrov a začnite trénovať. Samozrejme, musíte byť trpezlivý, pretože čas hrá v každom cieli dôležitú rolu. Je dobré svoj cieľ zamerať na určitú časovú dobu a o to bude väčšia vaša motivácia. Nič nepríde ihneď a ako sa už hovorí: Všetko má svoj čas.

Ak niečo chcete, ihneď konajte

Komfortná zóna – zapamätajte si, že ju musíte obmedziť na minimum. Musíte do seba staviť všetko TU a TERAZ! Ak niečo chcete dosiahnuť, nečakajte na zajtrajšok, týždeň alebo dokonca ďalší rok. Spravte to ihneď. Čas a roky hrajú proti vám, vaše telo bude čím ďalej, tým staršie a vám sa to môže vypomstiť. Makajte, makajte a ešte raz makajte! Oddychovať môžete po úspechu a dosiahnutí vopred stanovených cieľov. Dobrým príkladom je diéta. Veľa ľudí si povie: Zajtra začínam! A hádajte, čo sa stane na ďalší deň? Na svoj sľub zabudnú, čím oklamú iba sami seba. Ale princíp úspechu takto nefunguje. Musíte konať ihneď, pretože už nie je na čo čakať.

Foto: loseweightblogs.com