Koľkokrát by si mal človek počas jedného týždňa užiť, aby bol šťastný a spokojný? Otázka na prvý pohľad absurdná. No vyzerá to tak, že veda pozná celkom presnú odpoveď. Výskumníci z Torontskej univerzity uskutočnili štúdiu, ktorá mala zistiť, koľko pravidelného s*xu potrebujeme, aby sme boli happy. 

Podľa autorky spomínanej štúdie Amy Muise by sme sa mali všetci najprv upokojiť. Predstava, že ľudia po sebe potrebujú skákať ako jelene v ruji a ešte k tomu na viagre, je prehnaná. Možno pramení len z našich mokrých snov, ale k realite sa určite nepribližuje. V skutočnosti ak chceme viesť normálny, spokojný a šťastný život, pohlavný styk nám stačí iba raz do týždňa.

Okrem toho, že je pre nás vo všeobecnosti dôležité a potrebné udržiavať se*uálny vzťah s romantickým partnerom, rovnako tak je pre nás dôležité mať realistické očakávania ohľadom pohlavného života ľudí. Jednoducho musíme brať ohľad na to, že mnohé dvojice sú zaneprázdnené prácou a rôznymi povinnosťami.

Čiže ak máte starosti z toho, že sa z vášho vzťahu akosi vytratila mladícka jazdychtivosť, nezúfajte – jedenkrát je fajn.

Zdroj: maxim.com | Foto: depositphotos.com