Posilňovanie a zväčšovanie svalov bez námahy nemusí byť, zdá sa, až taký problém. Tvrdí to najnovší výskum, ktorý vraví o tom, že telo muža a jeho svaly sa môžu spevňovať aj bez toho, aby vynaložil akékoľvek fyzické úsilie. Ako je to možné? Jednoducho. Skúste si predstaviť, že vaše telo je veľká kopa svalov, ktoré sa neustále spevňujú. A svaly sa aj spevňovať budú! Ako tvrdí doktor Michael Mosley, celý proces spočíva v takzvanej imaginácii – predstavivosti ľudí. To znamená, že človek, ktorý si spevňovanie svalov predstaví, ten ním bude aj obdarený.

Na princípe myšlienky „psychického tréningu“ (ak to tak možno nazvať) funguje množstvo vrcholových športovcov, ktorí tak využívajú svojej mysle a hoci sú zdanlivo silní ako ich súperi, dokážu preukázať neporovnateľne vyšší výkon. Uveďme si konkrétny príklad. Muž, ktorý mesiac využíval princípy imaginácií a muž, ktorý tak nerobil. Pred oboch postavíme činku rovnakej hmotnosti. Kto ju zodvihne jednoduchšie? Ak by ste si mysleli, že to bude muž, ktorý svoju predstavivosť necvičí, mýlili by ste sa.

Faktom je, že vaše svaly sa pri imaginácii opticky nezväčšia – zvýši sa len váš výkon a celková výdrž. Jedným dychom ale musíme dodať, že tento faktor je mnohokrát neporovnateľne dôležitejší ako optická, respektíve vizuálna sila.

Foto: Watchfit.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.