Profesionálny wrestling sa dostal aj do Českej republiky. 7. novembra sa totiž v pražskom kultúrnom dome Ládví uskutočnila v poradí tretia udalosť najväčšej európskej wrestlingovej spoločnosti, westside Xtreme wrestling, ktorú sme navštívili aj my. Okrem fanúšikov zo Slovenska a Čiech dorazili aj priaznivci z Nemecka a Maďarska.wXw si v Česku buduje svoju základňu a uplynulý víkend išlo o skutočne veľkú udalosť – svoj debut pred domácim publikom totiž absolvoval prvý český profesionálny wrestler, ktorý si hovorí “ATOM”. Publikum v Prahe na neho reagovalo vynikajúco a za jeho nástup do ringu by sa nemuseli hanbiť ani hviezdy prvej veľkosti. Minulú sobotu sa teda v Prahe zrodila kométa na wrestlingovom nebi. Vystúpenie bolo pre ATOMA o to sladšie, že v zápase dvojíc po boku Big Daddyho Waltera porazil podlého svetového šampióna wXw, Karstena Becka, spoločne s jeho komplicom, Jurnom Simmonsom, ktorého český obor odpočítal po chvate zvanom “Chokebomb”. Po udalosti sme mali dokonca možnosť s týmto wrestlerom prehodiť pár slov.

“Keďže som mal na tento zápas po mesačnej absencii tréningu kvôli operácii asi dva týždne na prípravu, nebolo v mojich silách predstaviť si, ako to všetko dopadne. Každopádne som príprave venoval stopercentné úsilie a dal som si záležať, aby prvý zápas prvého českého profesionálneho wrestlera nebol prepadák. A podľa reakcií ľudí po skončení show to stálo za to. Preto to robím,” prezradil ATOM.

atom1

Horu svalov z Čiech zjavne čaká medzi štyrmi povrazmi veľká budúcnosť a diváci v Prahe sa uplynulý víkend stali svedkami historického momentu. Udalosť svojou návštevou poctil aj legendárny wrestler, Nigel McGuiness, ktorý dohliadal na poriadok počas zápasu ATOMA. Nabitú zápasnícku kartu doplnila azda najlepšia zápasnícka dvojica v Európe, Tommy End a Michael Dante z Holandska, kolektívne známa ako “Sumerian Death Squad”. Potetovaní rebeli však v meraní sil s Iljom Dragunovom a Robertom Dreisskerom ťahali za kratší koniec – kvôli špinavej taktike súperov.

O zábavu sa postarali aj wrestleri z maďarskej Hungarian Championship Wrestling, ktorí v sérii troch zápasov bojovali s rivalmi z Nemecka. The Arrows of Hungary (Dover & Icarus) zvíťazili nad Bad Bonesom & Absolute Andym, Ivanov porazil Ozzyho Spencera a Mike Schwarz odpočítal Nitra. V hre bol aj wXw Shotgun Championship. Šampión, Kim Ray, dokázal svoj titul obhájiť v zápase s mladým Axelom Dieterom Jr.

Už čoskoro vám z tejto akcie prinesieme aj videoreportáž.

Zdroj: facebook, Prowrestling.cz