Pre útočníkov, či už v hokeji alebo vo futbale, asi niet väčšej hanby než tej, keď netrafia prázdnu alebo výrazne odkrytú bránu. Niekdajší obrovský český talent “dokázal” nielen minúť prázdnu bránu, ale z následnej akcie súpera padol rovno gól.Bývalý český útočník Patrik Štefan sa stal v roku 1999 jednotkou draftu NHL, keď si ho vybrali zástupcovia Atlanty Trashers. V Atlante hrával do roku 2006, ale vinou mnohých zranení sa mu nikdy nepodarilo naplniť obrovský potenciál. Svoj posledný rok v NHL strávil v službách Dallasu Stars v sezóne 2006/2007 a práve vtedy sa mu “podaril” neuveriteľný fail, ktorý je dodnes označovaný za český hokejový kiks storočia.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Dallas vyhrával nad Edmontonom Oilers v roku 2007 o jeden gól a hral v závere stretnutia s prázdnou bránou. Patrik Štefan sa rútil na opustenú svätyňu “Olejárov”, ale nepochopiteľne sa mu nepodarilo dostať puk do brány a neuveriteľným spôsobom oň dokonca prišiel. Edmonton z okamžitého protiútoku dokázal vyrovnať stav zápasu a zhodou okolností sa o vyrovnávajúci gól postaral Štefanov krajan Aleš Hemský.

Patrik Štefan: Najtragikomickejšie minutie prázdnej brány v histórii NHL

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Foto|Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tommy
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D