Ešte vo februári sa podarilo českým colníkom chytiť týpka, ktorý mal pri sebe 8 kíl trávy. Podľa informácií by si ich predajom mohol zarobiť až 2 milióny českých korún. 

Jeden krásny pondelok si 5-členná hliadka kontrolovala autíčka na diaľnici smerom na Prahu a na benzínku si sťahovala vytipované vozidlá, pričom sa zamerala na prepravu alkoholu, cigariet, tabaku či omamných látok. Sranda sa začala, keď odstavila Citroen, ktorý šoféroval 44-ročný Čech. Na otázky, či vezie cigarety alebo alkohol, odpovedal, že nie, avšak na to, či sa v jeho vozidle nachádza aj nejaké iné „zboží“, prikývol, že áno, len sa to bojí povedať.

A zrazu sa to stalo. Pri prehliadke našli colníci dve modré vrecia, v ktorých boli ďalšie dva čierne zatavené pytle. Keď sa muži šoféra opýtali, čo v nich je, odpovedal, že konope, ktoré má na lekárske účely, ale že zdravotný preukaz pri sebe nemá a, samozrejme, ani žiadne potvrdenie, že ide o lekárske konope. Colníkom povedal: „Vezu si trochu konopí na mastičku!“ Ej bisťu, to by bolo masti! A ako by len mastila!

Na opakované otázky, odkiaľ marihuana pochádza a kam ju vezie, odpovedal už len, že nechce klamať, a tak sa k incidentu viac vyjadrovať nebude.

Zdroj: celnisprava.cz | Foto: celnisprava.cz | Video: YouTube