Už sme tu mali o zlatokopkách všeličo. Sú medzi nami, to všetci vieme. Ale aby im v susednom Česku vznikla samostatná zoznamka, tak to je, dámy a páni, silná vec.„Ahoj, jmenuji se Katka a miluji sex, jsem nezadaná, ale ne na dlouho… ozvi se!“. Aj takýto inzerát nájdete na novo vzniknutej online zoznamke HledamSponzora.cz. Dievčatá tak už nemusia svojich potencionálnych sponzorov loviť niekde na diskotékach, baroch či kaviarňach. Teraz stačí vyplniť svoj užívateľský profil, napísať miery, postoj k vybraným sexuálnym praktikám a v neposlednom rade čiastku, ktorú za svoju pozornosť mesačne požadujú.

Internetovú zoznamku “novej modernej doby” má na svedomí kreatívny podnikateľ z Tábora Ladislav Duška, ktorý prevádzkuje aj ďalšie portály ako czechvipdating.com alebo společnice.cz. HledamSponzora.cz sám prezentuje ako zoznamku pre “krásne dievčatá a solventných gentlemanov”. Gentleman je podľa zoznamky taký muž, ktorý dokáže svoje dievča oceniť a dáva viac než berie.

V tomto prípade slovo “oceniť” naberá veľmi doslovné rozmery

“Dnešná populácia je znudená bežnými online zoznamkami a rada skúša nové veci. Je to iný pohľad na zoznámenie v dnešnej zrýchlenej dobe, kde k zoznámeniu pristupujete úplne otvorene a bez pretvárky. Na internete nájdete takýchto inzerátov tisíce, my sa iba snažíme tento typ zoznámenia scentralizovať, umožniť týmto užívateľom mať lepší prehľad, mať možnosti vyjednávania a zvýšiť bezpečnosť takéhoto zoznámenia,” povedal pre portál Echo24.cz prevádzkovateľ projektu Ladislav Dušek.

Zaujímavosťou je, že dievčatá majú registráciu zdarma, no “gentlemani” si musia prístup na portál zaplatiť. Aj napriek tomu, že zoznamka svojich užívateľov oficiálne upozorňuje, že inzeráty ponúkajúce alebo dopytujúce sexuálny styk sú zakázané, dievčatá musia pri registrácii vyplniť aj informácie imtimnejšieho charakteru.

465

Gentlemani si teda môžu v profile o dievčati pozrieť napríklad aj to, akým spôsobom má “zoznámenia chtivá” dievčina upravené, resp. oholené, pohlavie alebo či je v sexe dominantná alebo skôr submisívna. Taktiež sú dostupné informácie o tom, ako sa dievčina stavia k orálnemu, análnemu alebo skupinovému sexu.

Samozrejmosťou pre obe pohlavia je povinná fotografia, ale pozor: iba fotografia tváre nestačí – je potrebné nahrať fotografie celej postavy. Ako sa píše v nápovede: “Sami by ste si partnera iba podľa fotografie tváre nevybrali”

Sami by ste si partnera iba podľa fotografie tváre nevybrali

Ako sme písali, “gentlemani” si musia prístup na zoznamku zaplatiť. Za približne 22 Eur mesačne dostanete prístup k profilom dievčat, ktoré požadujú za svoju spoločnosť do 357 Eur / mesiac a za 44 Eur dostanete prístup ku profilom všetkých dievčat. Podľa prevádzkovateľa je poplatok dôležitý práve na to, aby sa vyfiltrovali reálni záujemcovia od “čumilov”, ktorí svoj záujem na iných zoznamovacích službách iba predstierajú.

466

Pikoška nakoniec: čiastky, ktoré sú ochotní “gentlemani” na tomto portáli zaplatiť, sa pohybujú od 180 Eur až do sumy presahujúcu 5.000 Eur / mesiac. Čo poviete na takéto ponuky a dopyty?

O službu je v Česku evidentne záujem a vzbudila rozruch aj na sociálnych sieťach. Nuž, zlatokopiek je dosť, podnikateľov či iných majetnejších, ktorí si radi zaplatia, aby to mali “bez starostí”, tiež asi nie je núdza. My sme len zvedaví, ako rýchlo bude podobná služba spustená u nás.

PS: Doménu hladamsponozra.sk si niekto registroval pred necelým týždňom ;-).

Zdroj: Echo24.cz, Foto: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.