Hoci sa najnovší prírastok do rodiny Škoda – model Kodiaq ešte nezačal ani predávať, na scénu nastupujú nové špekulácie. Česká automobilka má totiž premýšľať nad tvorbou menšieho SUV založeného na platforme Fabie, avšak s robustnejším telom. Zdá sa pritom, že by mohlo ísť o vskutku zaujímavý mestský model. 

Mladá Boleslav zažila počas ostatných mesiacov vlnu chvály, avšak aj kritiky. To všetko pritom kvôli predstavenému modelu Kodiaq, ktorý síce mnohých potešil, našiel si ale aj pomerne veľa odporcov. Aj to by mohol byť dôvod, prečo by sa automobilka z Česka mohla zamýšľať nad tvorbou menšieho SUV založeného na platforme obľúbenej Škody Fabie. V prípade modelu, ktorý dostal pracovný názov Polar, by ale podľa všetkého o pravý teréniak nešlo.

Polar by mal síce disponovať zvýšeným podvozkom, pričom viaceré ochranné prvky na jeho karosérii, ako tiež robustnejšie telo môže naznačovať jeho radenie do kategórie SUV modelov, pravda však bude zrejme niekde inde. V skutočnosti sa totiž zdá, že ak by aj Škoda k tvorbe robustnejšej Fabie skutočne pristúpila, nevybavila by ju ani pohonom všetkých 4 kolies. To môže byť na jednej strane škoda, avšak na tej druhej môže užívateľ získať odolné mestské auto bez zbytočných nevyužiteľných technológií.

V tejto chvíli nie je známe, či sa vôbec Škoda Polar dočká sériovej výroby. Ak by sa tak aj stalo, je otázne, či si zachová terajší dizajn, alebo sa bude ešte meniť. Každopádne, prípadné uvedenie Polaru na trh by sme mohli očakávať najskôr v roku 2018, aj to len za predpokladu, že sa Česi rozhodnú model ukázať po predstavení vynovenej verzie obľúbenej Fabie.

Zdroj: Rmcardesign.com | Foto: Rmcardesign.com