Ako by ste sa zachovali, keby ste uvideli autobus plný občanov tmavej pleti? Obsluha čerpacej stanice pri meste Mohelnice v Olomouckom kraji v tom mala jasno – v domnienke, že ide o utečencov, zavolala políciu.Ako sa však ukázalo, vyrobila si tým len hanbu. Pasažiermi autobusu totiž neboli migranti, ale slovenskí Rómovia, vracajúci sa z chmeľovej brigády. Obsluha čerpačky nahlásila, že migranti sa hádajú, kričia a strkajú do seba. Na Facebooku navyše uverejnila video s komentárom: „Ďalšie premiestňovanie migrantov bez vedomia širokej verejnosti a bez asistencie polície“.

O trápnom omyle informoval český spravodajský portál Blesk.cz. Privolaná polícia totiž zistila, že nejde o žiadnych utečencov, ale o brigádnikov zo Slovenska, ktorí sa vracali z chmeľovej brigády domov. Pri pumpe si spravili prestávku a medzi niektorými cestujúcimi došlo k hádke. Situáciu upokojil vodič autobusu a brigádnici neskôr odfrčali smerom na Mohelnicu. Celý incident potvrdil, že protiutečenecké nálady sú stále aktuálne a ľudia sú aj zo strachu viac opatrní, ako bývali v minulosti. K podobným omylom tak dochádza častejšie a s utečencom si verejnosť pomýlila dokonca už aj kominára.

Zdroj: Facebook | Foto: headlines.news.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mia
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.