V kauze objednávky vraždy, za ktorou má údajne stáť Pavol Rusko, sa postupne vynárajú na povrch ďalšie a ďalšie skutočnosti. Mikuláš Černák totiž spoza mreží spolupracuje s mužmi zákona a ide mu ozaj o veľa. Dokonca sa tu črtá aj teória o tom, kto môže za to, že sa stal mafiánskym bossom!

Aj keď niekdajší boss slovenského podsvetia Černák vraj na Ruska prstom ukazoval už dávno, veci sa začali hýbať len relatívne krátko pred premlčacou dobou údajného trestného činu. Podľa Eugena Kordu, redaktora a niekdajšieho spolupracovníka Ruska v televízii,  bývalý riaditeľ Markízy svoju moc často zneužíval, vyhrážal sa politikom i „bezvýznamným“ ľuďom. „Pavol Rusko bol za peniaze schopný urobiť čokoľvek, ale že aj zabíjať, to som si o ňom nemyslel,“ hovorí Korda. „Dnes sa nám to zdá neuveriteľné, ale v deväťdesiatych rokoch tá situácia na Slovensku bola trochu ako na divokom západe… páchali sa desiatky vrážd…,“ dodáva na margo kauzy exminister spravodlivosti Daniel Lipšic.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU — 

František Polák – advokát Mikuláša Černáka
František Polák – advokát Mikuláša Černáka

Černák prezradil ďalšie detaily ostro sledovaného prípadu prostredníctvom svojho advokáta Františka Poláka. Ten tvrdí, že nemôže byť zatiaľ príliš konkrétny vo všetkých veciach, lebo kontroverzná kauza je stále v štádiu riešenia. V diskusii pod lampou sa však Polák vyjadril, že Černáka mrzí, čo v minulosti spáchal, bol mladý a nerozvážny, mal len 28 rokov. „Chodili za ním rôzni významní ľudia, podnikatelia, politici a požadovali od neho služby, trestnoprávne služby… urobili z mladého človeka silného nebojácneho mafiána,“ práve týmto ľuďom podľa Poláka Černák „vďačí“ za to, že sa stal mafiánskym bossom.

černák
Černák ako mladý chlapec

Černák sa cíti ukrivdený, pretože v podsvetí figurovali pri páchaní trestnej činnosti ako skupina, no v base sedí len on. Časom sa dokonca dozvedel, že jeho najbližší ho zradili a spolupracovali s políciou takpovediac poza jeho chrbát. Advokát Polák obávanému bossovi poradil, že ak začne vypovedať, musí povedať o všetkom, čo vie, ak by niečo zatajil, mohol by sa stať nedôveryhodným svedkom. Lipšic však tvrdí, že Černákovo svedectvo o údajnej spolupríprave vraždy Ruskovej spoločníčky mu skôr priťaží, ako by mu malo pomôcť na slobodu.

Zdroj: tyzden.sk | Foto: YouTube, Facebook