Škandály, bizarné správanie či rôzne excesy patria ku každodenným záležitostiam mnohých celebrít. No aj napriek tomu, že vďaka svojmu talentu zarábajú milióny, evidentne s nimi nenaložili najlepšie a boli nútení vyhlásiť bankrot.

Mike Tyson

Americký boxer zbankrotoval v roku 2003, no zdá sa, že je nepoučiteľný. V tom období bol jeho majetok ohodnotený na 400 miliónov dolárov. Prežil si však búrlivý rozvod, pričom šikovnosť jeho exmanželky jej zaručila odškodné 9 miliónov. No to nebolo nič v porovnaní s rozhadzovaním peňazí na drogy, alkohol, ženy a luxusné šperky.

Dodnes si údajne kúpil 110 áut a niekoľko nehnuteľností. Nemôžeme zabudnúť na jeho domácich miláčikov, a to dva bengálske tigre. Ich hodnota sa pohybuje v hodnote 140-tisíc dolárov a ďalších 125-tisíc je nutných na starostlivosť o ne. Jeho bohatstvo však dopadlo tvrdo na dno. Keď Mike vyhlásil bankrot, dlhoval za prenájom limuzín viac ako 300-tisíc dolárov a údajne mal dlh u troch stoviek veriteľov. Nakoniec musel predať aj svoju milovanú vilu, ktorú od neho kúpil raper 50 Cent za 21 miliónov dolárov.

50 Cent

Kúpa vily od Mika Tysona mu pravdepodobne spôsobila nešťastie, keďže rok po tom vyhlásil bankrot aj on. 50 Cent, vlastným menom Curtins James Jackson III., neskôr zverejnil erotické video bez súhlasu ženy na nahrávke a tá ho okamžite zažalovala a domov si odniesla päť miliónov dolárov.

Jeho zlé investície do nahrávacích štúdií a snaha podnikať dopadla tiež katastrofálne. Pokúšal sa o úspech v móde s vlastnou značkou, rozbehol biznis so sluchátkami a vodkou. Jediný podnikateľský úspech zaznamenal s firmou VitaminWater, ktorú nakoniec predal Coca-Cole. No jeho bohémsky život mu zaručil dlhy v hodnote 23 miliónov dolárov.

Lady Gaga

Americká speváčka sa rozhodla pre megaturné Monsters Ball Tour 2009, pričom v tých chvíľach mala na účte tri milióny dolárov. Údajne všetko minula na scénu, tanečníkov a kostýmy, takže počas turné bola nútená vyhlásiť bankrot. Práve jej otec jej to dal poriadne vyžrať, keďže z každého rádia počul pesničky svojej dcéry, no ona bola na mizine.

Pre Gagu to však bola ideálna motivácia a hneď na to sa naplno pustila do práce, z čoho vznikol album Born This Way. Opäť nasledovalo turné, ktoré jej do ,,vačku“ nalialo viac ako 181 miliónov dolárov.

Lady Gaga music video lady gaga money mv GIF

Nicolas Cage

Slávny herec pochádza z bohatého filmárskeho klanu Coppolovcov, no aj napriek tomu zacítil finančné dno. Nicolasove zárobky sa ročne šplhali na 40 miliónov dolárov. Jeho príjem ešte viac podporil jeho závislosť na nehnuteľnostiach, ktoré nakúpil pred finančnou krízou. No to sa iba rozbiehal – neskôr si kúpil jachtu, drahé autá, lietadlo a dokonca aj súkromný ostrov.

Cage si podľa vlastných slov ani neuvedomil, že už nemíňa zo svojho vrecka. Jeho dlh sa tak vyšplhal na 14 miliónov dolárov a finančná situácia sa zhoršovala natoľko, že herec musel predať svoje milované nehnuteľnosti. No v priebehu finančnej krízy ich musel predať pod cenu a strata toľkých luxusných vecí donútila Nicolasa natočiť niekoľko filmov v krátkom čase. Opäť si zaobstaráva radosti svojho života, no na červené čísla si už dáva pozor!

 blue crying cry recap nicolas cage GIF

Roman Čechmánek

Olympijský víťaz a jeden z najznámejších českých brankárov zarobil počas svojej kariéry viac ako 240 miliónov českých korún. Dnes však nemá vôbec nič a ešte aj dlhuje. Roman sa chcel stať bohatým podnikateľom a išiel do toho naplno, keď si otvoril luxusnú vinotéku v Prahe, snažil sa postaviť bytový komplex v Holešove, vybudoval domov dôchodcov v Prostějove a založil pivovar v Zlíne. Aj napriek tomu, že všetky jeho podnikateľské aktivity sa dostávali do mínusových čísiel, naďalej investoval. V chorvátskom Brači založil biofarmu s ubytovaním a reštauráciou.

Český brankár však nebol ekonomicky zdatný a nevedel sa vysporiadať s konkurenciou. Určite mu nepomohlo, že ignoroval faktúry, ktoré mal zaplatiť a jeho dlhy sa nakoniec vyšplhali na 30 miliónov českých korún.

Zdroj | Foto: blackenterprise.com, rollingstone.com, dailymail.co.uk, financebuzz.io, isport.blesk.cz, Facebook, YouTube